Robert Lewandowski drogi na TikToku! Oto, ile może zarobić za reklamę!

Robert Lewandowski z wielką energią wpadł na TikToka i w ciągu kilku miesięcy zbudował na popularnej platformie ogromną widownię. Jak szacuje firma Golf Support, jego pojedynczy post reklamowy może być wart ponad 80 tysięcy euro! Pośród piłkarzy lepsze stawki dostają tylko... piłkarze Realu Madryt.

TikTok pozostaje platformą niezagospodarowaną przez największe globalne gwiazdy futbolu. Ani Cristiano Ronaldo, ani Leo Messi nie są w tej aplikacji aktywni i przesadnie zasięgowi. Robert Lewandowski – dokładnie na odwrót. Jego konto obserwuje ponad 3 miliony użytkowników TikToka. A najlepsze filmy rozchodzą się w sieci z liczbą około 10 milionów wyświetleń. Jednym słowem – jest co monetyzować. Platforma nie musi być w jego przypadku tylko źródłem dobrej zabawy, jak niegdyś mówił o niej sam „Lewy”, tłumacząc swoje internetowe wygibasy. Może być istotnym źródłem przychodu.

Branżowy serwis sportowy Golf Support przeanalizował, ile za promocję na TikToku muszą zapłacić marki najpopularniejszym w tej aplikacji sportowcom. Reprezentant Polski znalazł się w ścisłej czołówce rankingu.

Robert Lewandowski może liczyć na ponad 80 tysięcy euro za pojedynczy film reklamowy na TikToku – szacuje Golf Support.

Badanie oparte jest zapewne na analityce TikToka oraz zasięgach generowanych przez poszczególnych sportowców. Na czele listy znajdują się bokser Amir Khan oraz koszykarz NBA Giannis Ugo Antetokounmpo. Spośród piłkarzy na stawki rzędu 100 tysięcy euro za post oszacowano Jamesa Rodrigueza, dalej – Sergio Ramosa i Viniciusa Juniora.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem