Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę? Niesamowity zwrot akcji

Robert Lewandowski może otrzymać Złotą Piłkę za rok 2020! - donosi Maciej Szmigielski z Przeglądu Sportowego, na bazie informacji dziennika "L'Equipe". Nieoficjalnie, redakcja "France Football" postanowiła naprawić swój błąd i zmienić powszechnie krytykowaną decyzję z minionego roku.

Robert Lewandowski prawdopodobnie w cuglach wygrałby Złotą Piłkę za rok 2020, gdyby redakcja France Football nie postanowiła – rzekomo ze względu na pandemię – zrezygnować z organizacji gali wręczenia prestiżowej statuetki. Na Francuzów spadła wielka fala krytyki. Ich decyzję dość powszechnie uznano za błędną i krzywdzącą dla potencjalnych laureatów, wśród których murowanym faworytem wydawał się właśnie napastnik Bayernu i reprezentacji Polski.

Dwie statuetki France Football w jednym roku?!

Jak donosi gazeta „L’Equipe”, jest już niemal przesądzone, że „France Football” w tym roku, przy okazji wręczania nagrody za 2021 rok, uhonoruje też triumfatora za poprzednich dwanaście miesięcy.

Dla Lewandowskiego otrzymanie Złotej Piłki byłoby zarazem realizacją ostatniego indywidualnego sukcesu w piłce klubowej, jaki mógłby sobie wymarzyć. Przypomnijmy, że po sezonie, w którym wraz z Bayernem Monachium zgarnął wszystkie możliwe klubowe trofea, został wybrany także Piłkarzem Roku FIFA.

Jeśli informacje L’Equipe się potwierdzą, redakcja France Football naprawi swój niewątpliwy błąd, choć niesmak z całą pewnością pozostanie. A odebranie zaległej statuetki przy okazji honorowania najlepszego piłkarza w roku 2021, nie będzie tym samym, czym byłoby, gdyby wszystko odbyło się zgodnie z wieloletnią tradycją tej nagrody.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem