Robert Gumny odchodzi z Lecha! Będzie drugim Polakiem w Augsburgu!

Robert Gumny miał być swego czasu piłkarzem, którego Lech Poznań sprzeda zagranicę za rekordowe pieniadze. Tego typu deklaracje, formułowane jeszcze przed rokiem, oznaczały, że młody lechita powinien kosztować co najmniej 6 - 7 milionów euro. Dziś okazuje się, że klub z Wielkopolski zarobi około połowy tej kwoty.

Równo przed rokiem polskie media trąbiły: Lech dostał ofertę! Robert Gumny może zostać sprzedany za 7 – 7,5 miliona euro! Wcześniej prawy obrońca był o krok od rekordowego, jak na tamten moment, transferu do Borussii Moenchengladbach za kwotę 6,5 miliona. Plus zmienne, które mogły wywindować tę kwotę nawet do ośmiu milionów. Wydawało się jasne, że Gumny będzie kolejną po Janie Bednarku „złotą kartą” Kolejorza. Później jednak sprawy się pokomplikowały. Doszła kontuzja. Młody defensor czekał około 200 dni na powrót na boiska Ekstraklasy, a zapał kontrahentów z Zachodu jakby osłabł. W nowym sezonie był podstawowym piłkarzem swojej drużyny. Jednak w kolejce do rekordów zaczęli ustawiać się inni.

Dziś, jak podaje serwis, gol24.pl, 22-latek jest już po testach medycznych w Augsburgu. Wszystko wskazuje na to, że będzie drugim Polakiem zespole, obok Rafała Gikiewicza, który przeniósł się tam z Unionu Berlin.

Kwota transferu ma wynieść nieco ponad 3 miliony euro. Stąd tytułowe „z dużej chmury mały deszcz”. Transakcja ma wiele sensu. Gumny zawsze mówił, że gra w Bundeslidze jest jego marzeniem i celem. Prawa obrona w Augsburgu nie jest mocno obsadzoną pozycją. „Dobry ruch, jak na początek przygody z silną ligą” – recenzuje ekspert od ligi niemieckiej, Tomasz Urban. Nowy klub może uchronić lechitę od casusu, by nie szukać daleko, Bartosza Kapustki, który wsiadł do szybko pędzącego pociągu na Wyspy, a potem jego klasa okazała się zbyt duża, by nie zmarnować piłkarsko kilku lat kariery.

Wciąż czekamy aż kolejne poważne źródła potwierdzą ten transfer. Niemniej na bazie obecnych informacji – i dla kibiców Ekstraklasy, i dla władz Lecha Poznań (z naciskiem na dział księgowy), pozostaje tu pewien niedosyt.

Deja vu supertalentu z Polski. „W takim stanie nikt go nie kupi”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem