Riot Games potwierdziło datę startu letniego splitu w LEC!

Wiosenna część sezonu jest już historią. Mistrzowie spring splitu zagrają na MSI, a rozgrywki regionalne wrócą tuż po zakończeniu międzynarodowego turnieju. Datę startu letniego splitu podali już organizatorzy LEC.

Już w czwartek rozpocznie się jeden z najważniejszych turniejów roku – Mid-Season Invitational. Zwycięzcy rozgrywek ligowych z całego świata zmierzą się w nim o tytuł najlepszej drużyny pierwszej części sezonu na całym globie. Europę w zawodach reprezentować będzie MAD Lions, a głównym faworytem do tytułu jest aktualny mistrz świata – koreański Damwon Gaming.

Zobacz również: Polak mistrzem EU Masters! Karmine Corp wygrywa finał z BT EXCEL

Po zakończeniu turnieju drużyny wrócą do zmagań na polu regionalnym. W środę Riot Games ogłosił datę startu letniego splitu w LEC. Na mecze „Jankosa”, „Inspireda” czy „Selfmade’a” przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę ponad miesiąc. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną 11 czerwca. Wtedy właśnie rozpocznie się tak zwany „super week”, czyli weekend, w którym każda z drużyn rozegra po trzy mecze. Data startu play-offów nie jest jeszcze znana. Zespoły powalczą nie tylko o nagrody pieniężne, ale i o punkty mistrzowskie umożliwiające awans na mistrzostwa świata.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem