Rewolucja w kadrze U-21! Maciej Stolarczyk odstawia od składu kapitana Grabarę!

Nowy selekcjoner kadry U-21 Maciej Stolarczyk szybko postanowił wprowadzić nowe porządki w zespole. Na listopadowe mecze reprezentacji nie powołał dotychczasowego kapitana zespołu - Kamila Grabary. Zabraknie także Marcina Bułki. W ich miejsce Marcel Lotka.

Maciej Stolarczyk i Jerzy Brzęczek tego samego dnia wysłali powołania na listopadowe zgrupowania. O ile selekcjoner pierwszej kadry postawił na całkowitą kontynuację, z nowych postaci dał szansę jedynie Jakubowi Kamińskiemu z Lecha Poznań, o tyle Stolarczyk wrzucił granat do kadry U-21. Trudno nazwać inaczej brak powołania dla kapitana zespołu albo idąc dalej: dla obu bramkarzy – Kamila Grabary oraz Marcina Bułki.

Lista powołanych dość jasno wskazuje, że następca Czesława Michniewicza zamierza postawić na byłego legionistę – Radosława Majeckiego z AS Monako. Numerem dwa będzie Marcel Lotka z Herthy Berlin, który dotąd tylko raz zagrał w kadrze U-19.

Na innych pozycjach można zauważyć brak Marcina Listkowskiego z Lecce oraz Denisa Jastrzembskiego z Paderborn. Maciej Stolarczyk docenił za to Szymona Czyża, który powoli wchodzi do kadry pierwszego zespołu Lazio Rzym. Są też czekający na debiut w U-21 Maik Nawrocki z Werderu Brema czy Dawid Kurminowski z Żyliny. Ewidentnie mamy do czynienia z początkiem odmładzania kadry i tworzeniem pierwszych zalążków pod budowę nowego zespołu.

Trwa czarna seria Czesława Michniewicza! Gorzkie pożegnanie z kadrą U-21

Bramkarze: Radosław Majecki (Monaco), Marcin Lotka (Hertha).

Obrońcy: Robert Gumny (Augsburg), Maik Nawrocki (Werder Brema), Jakub Kiwior (Żilina).

Pomocnicy: Mateusz Bogusz (Leeds United), Patryk Dziczek (Salernitana), Szymon Czyż (Lazio Rzym), Przemysław Płacheta (Norwich City).

Napastnicy: Bartosz Białek (VfL Wolfsburg), Dawid Kurminowski (Żilina), Patryk Klimala (Celtic).

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem