Rewolucja! Mistrz Polski z gwarancją gry w nowych rozgrywkach UEFA. Znamy ich formułę i nazwę!

Czasem sami zastanawiamy się, co jeszcze jest w stanie pomieścić już teraz wypchany do granic możliwości kalendarz piłkarskich rozgrywek. No to mamy odpowiedź: w 2021 roku wraca trzeci międzynarodowy turniej klubowy! Nie chodzi bynajmniej o legendarny Puchar Zdobywców Pucharów. Dodatkiem do Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostanie Europa Conference League.

Do tej pory projekt trzeciego europejskiego pucharu był roboczo nazywany „Ligą Europy 2”. Zdaniem dziennikarzy niemieckiego „SportBilda”, oficjalne nazewnictwo oraz cała formuła zostały wreszcie wypracowane – brakuje już tylko akceptacji ze strony Komitetu Wykonawczego UEFA i podpisu prezesa UEFA Aleksandra Ceferina. Przy czym ta formalność zostanie wkrótce dopełniona podczas posiedzenia „uefowskich” oficjeli w Monaco.

O co chodzi w nowym pucharze?

Będzie imprezą trzeciej kategorii, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Ta druga zostanie okrojona z 48 do 32 drużyn, wobec czego w każdym z turniejów wystąpi taka sama liczba zespołów. Spotkania Europa Conference League będą rozgrywane w czwartki.

Nowe rozgrywki mają być szansą dla takich lig, jak nasza, czyli… słabych piłkarsko. Mistrz Polski będzie miał w nich bowiem zagwarantowany udział. Standardowo, wystartuje w eliminacjach Ligi Mistrzów, ale jeśli odpadnie – przykładowo jak w tym roku Piast Gliwice – zarówno z LM, jak i Ligi Europy, zostanie mu trzeci „puchar pocieszenia”, z którego już wypaść się nie da.

Plusy są oczywiste. To szansa na godny pucharowy zarobek. Wyciągnięcie nawet kilkudziesięciu milionów złotych z kasy UEFA, z praw transmisyjnych czy sprzedaży biletów. Finansowo, najlepsza drużyna w kraju tylko na tym zyska. Minusy? Również dobrze znane. Już teraz Liga Europy bywa traktowana po macoszemu, jako mniej atrakcyjna siostra Champions League. Należy sobie wyobrazić, że dołożenie trzeciego pucharu jeszcze bardziej tę sytuacje pogłębi. Meczów w tygodniu będzie więcej, a ich jakość – często wątpliwa. Niemniej z udziałem polskich zespołów, czego nie mamy ostatnio w nadmiarze…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem