Wielu kibiców uważa, że to „mały finał”, a spotkania Fogo Unii z Betardem Spartą od wielu lat elektryzują fanów „czarnego sportu”. „Byki” stoją przed trudnym zadaniem. Zawodnicy Piotra Barona muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, bo dwumecz w rundzie zasadniczej sezonu wygrali wrocławianie.

Pierwsze spotkanie – na Stadionie Olimpijskim – było bardzo zacięte, a podopieczni Dariusza Śledzia i Grega Hancocka zwyciężyli różnicą zaledwie 4 punktów. Wśród gospodarzy brylował przede wszystkim Maciej Janowski, który, zdobywając 14 punktów, tylko raz zaznał goryczy porażki. Wśród gości najlepiej zaprezentował się wówczas Janusz Kołodziej z 12 punktami na koncie. Zaskakującym wynikiem zakończył się z kolei rewanż w Lesznie. Mistrz Polski uległ na „Smoczyku” 41:49. Betard Spartę do zwycięstwa poprowadził głównie duet Artiom Łaguta i Maciej Janowski, zdobywcy odpowiednio 13 i 12+2 punktów. Wrocławskiego ekspresu nie zatrzymali nawet Emil Sajfutdinow i Jason Doyle. Rosjanin zdobył wtedy 12 „oczek” w 6 startach. Z rezerwy taktycznej startował wówczas także Australijczyk, ale zdobył łącznie 10+1 punktów.

Unia Leszno wygra przynajmniej trzema punktami (handicap -2.5) – kurs: 2.10

Faza play-off rządzi się jednak swoimi prawami. To zupełnie nowe rozdanie. Należy zapomnieć o rundzie zasadniczej i przystąpić do zawodów ze świeżą głową. Teraz będzie liczyć się każdy punkt, a każda pomyłka może dużo kosztować, nawet awans do finału rozgrywek. Lesznianie podchodzą do spotkania w niezmienionym zestawieniu. Do dyspozycji Piotra Barona pozostają wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans do play-offów. Kolejny mecz z rzędu Kacpra Pludrę zastępuje będący w dobrej formie Krzysztof Sadurski. Z kolei w składzie wrocławian nie widzimy Daniela Bewleya. Powód absencji Brytyjczyka w awizowanym zestawieniu jest na razie nieznany. Wszystko jednak wskazuje na to, że wystąpi on w niedzielnym meczu. Początek niedzielnego spotkania o godz. 19.15. Sędzią spotkania będzie Piotr Lis.

Kursy LV BET:

Wygra Unia Leszno – 1.90
Remis – 11.00
Wygra Sparta Wrocław – 2.15

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Gleb Czugunow
3. Artiom Łaguta
4. Mateusz Panicz
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Krzysztof Sadurski
15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: 19:15
Sędzia: Piotr Lis

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem