Reprezentant Polski strzelił jak Zlatan! Dwa gole i… duży problem dla Brzęczka

Pięć strzelonych goli i dziewięć asyst to aktualny bilans reprezentanta Polski w piłce klubowej. Zeszłej nocy 24-letni skrzydłowy dołożył dwa kolejne trafienia, przeciwko Orlando City FC, wykazując się nie lada instynktem i sprytem. Niestety, dla niego to już koniec klubowego sezonu. W chwili gdy dla piłkarzy z Europy poważne granie się ledwie zaczyna.

Przemysław Frankowski przyjedzie na zgrupowanie kadry z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony, Jerzy Brzęczek znów – po krótkiej przerwie – daje mu szansę pokazania się w drużynie narodowej, a on sam ewidentnie jest w gazie. Z drugiej, w pierwszej połowie października sezon klubowy już się dla niego zakończył. Ekipa Chicago Fire zamyka rozgrywki Konferencji Wschodniej MLS na ósmej pozycji, która nie daje jej prawa występu w fazie play-off.

Pod kątem gry w kadrze to niewątpliwie wyzwanie. MLS będzie grać w tym roku do 10 listopada, ale już bez udziału Polaka. Frankowski nie ma zatem szans na pozostanie w rytmie meczowym, jak jego koledzy z lig europejskich.

https://twitter.com/ChicagoFire/status/1180971649501413376?s=20

Na zakończenie fazy zasadniczej sezonu przypomniał i udowodnił, że należy widzieć go w gronie najlepszych transferów do MLS ostatnich miesięcy. W wygranym 5:2 spotkaniu z Orlando, zdobył dwie ostatnie bramki i zrobił to w nie byle jakim stylu. Najpierw wpakował piłkę do siatki piętką, zrobił coś z niczego stojąc tyłem do bramki. Później wykonał sprytny ruch bez piłki, myląc dwójkę obrońców, a gdy już otrzymał futbolówkę, przelobował bramkarza.

Frankowski jest dziś obok Kamila Grosickiego jedynym skrzydłowym przymierzanym do reprezentacji Polski, który może pochwalić się dobrymi liczbami. Wydaje się, że selekcjoner nie może tego faktu zignorować. Pytanie: jak oceni jego przydatność podczas zbliżającego się zgrupowania? I co wymyślą, by „Franek” mógł być przydatny również na kolejnym?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem