Reprezentant Polski przeżył koszmar. „Myślałem, że to koniec świata…”

Gdyby wzrost zachorowań z powodu epidemii koronawirusa nie był wystarczającym problemem, mieszkańcy Zagrzebia doświadczyli dziś rano kolejnego dramatu. Niedługo po szóstej rano obudziły ich odgłosy tłuczonych naczyń, przedmiotów spadających z półek, drżących szyb, a nawet walących się ścian. Stolicę Chorwacji nawiedziło bardzo silne trzęsienie ziemi.

Ziemia zatrzęsła się z siłą 5,3 w skali Richtera. To sytuacja niespotykana na tych terenach od końcówki XIX wieku. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, jednak są spore szkody w mieniu.

Na miejscu w czasie trzęsienia znajdował się wraz z rodziną reprezentant Polski Damian Kądzior, który na co dzień reprezentuje barwy Dinamo Zagrzeb.

W rozmowie dla Sportowych Faktów Wp.pl zrelacjonował te dramatyczne wydarzenia. Ze ścian mieszkania, w którym przebywał, pospadały ramki na zdjęcia, na podłodze wylądowało wszystko, co stało na półkach, potłukły się naczynia kuchenne. Z klubu otrzymał zalecenie, by jak najszybciej opuścić mieszkanie i przedostać się w miejsce bez zabudowań.

„Myślałem, że zaczyna się koniec świata”

Ziemia na szczęście nie zatrzęsła się z porównywalną siłą po raz kolejny, jednak wstrząsy i tak zdołały wywołać szereg zniszczeń. Kibice Dinama w godzinach porannych zmobilizowali się, by pomóc w ewakuacji pacjentów szpitala dziecięcego.

https://twitter.com/101ULTRAS/status/1241656676375298050

Internet obiegają już zdjęcia zniszczonych kamienic czy samochodów uwięzionych pod gruzami. Sytuacja jest podwójnie problemowa z powodu epidemii koronawirusa. Rozgrywki ligi chorwackiej zostały zawieszone tak samo jak niemal wszystkie ligi europejskie. Piłkarze przebywają w domach. Nie mogą opuszczać Chorwacji, bo to wiązałoby się z obowiązkiem przejścia kwarantanny. Dlatego Kądziorowi pozostaje czekać na rozwój wypadków i informacje o szansach na wznowienie treningów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem