Ulubieniec kibiców przepadł na wiele lat. Właśnie wrócił… i strzelił 6 goli w jednym meczu!

Pewnych rzeczy się nie zapomina - śmiało może powiedzieć były 29-krotny reprezentant Polski. Strzelec ponad stu goli na polskich i francuskich boiskach, który przed laty przedwcześnie zakończył profesjonalną karierę, a dziś wraca na boisko - już dla własnej przyjemności. W wieku 38 lat właśnie wbił... sześć bramek w jednym spotkaniu.

Ireneusz Jeleń, bo o nim mowa, choć dawno skończył z piłką na poważnie, jest dziś człowiekiem – instytucją w lokalnym CKS Piaście Cieszyn. Były napastnik Ligue 1 pozostaje nie tylko najlepszym snajperem całych rozgrywek, ale również prezesem klubu skoczowskiej B-klasy, w której – co ciekawe – równolegle występują dwa zespoły z Cieszyna.

W ostatniej kolejce ligowej Piast zmierzył się na wyjeździe z ekipą LKS Rudnik i wygrał 6:2, a Ireneusz Jeleń zdobył komplet bramek dla gości. Takiego bilansu nie powstydziłby się – pół-żartem, pół-serio – Robert Lewandowski. Popularny Irek ma na koncie 14 trafień w sześciu ligowych występach w B-Klasie, a jego ekipa jest liderem tabeli z kompletem punktów.

Jak widać, pewnych rzeczy się nie zapomina! A posiadanie Jelenia w składzie, to przynajmniej na tym poziomie rozgrywek, absolutna gwarancja wyników. Tak strzelał niegdyś w tak zwane dużej piłce – przeciwko PSG.

https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/status/1115615347262939137?s=20

Jeleń profesjonalną karierę zakończył w wieku zaledwie 32 lat. Jak opowiedział po czasie w wywiadzie dla Onetu, nagle postanowił całkowicie się odciąć, miał dosyć, choć później tej decyzji żałował.

– Przez 2,5 roku nie robiłem niczego konkretnego. Chcę mieć w końcu jakieś zajęcie, żeby nie myśleć o różnych głupotach, mieć jakiś plan na życie. Dopóki grałem, wszystko jakoś funkcjonowało, bo miałem plan treningowy. A po zakończeniu kariery nieraz budziłem się rano i zastanawiałem się, co będę robił – wyjawił. – Do dzisiaj jestem, może nie załamany, ale jest mi przykro, że w wieku 32 lat wszystko się skończyło (…) Czuję mały zawód – mówił dziennikarzowi Onetu.

Mamy nadzieję, że problemy już za nim, a prezesowanie i gra w lokalnym zespole to miły dodatek do jego życia po karierze.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem