Rekordowy wyrzut z autu! Nader Mohammadi z Iranu rzuca na 50 metrów. Z fikołkiem!

Irański piłkarz Nader Mohammadi zadziwił świat sposobem w jaki dokonał wyrzutu z autu w meczu ligowym ekipy Paykan FC. Futbolówka pofrunęła na dobre 50 metrów! 

Każdy kibic futbolu ma w głowie nazwiska piłkarzy, którzy potrafili stwarzać zagrożenie pod bramką poprzez dalekie wyrzuty zza linii bocznej. W polskich warunkach – Tomasz Hajto, Damian Zbozień, patrząc dalej – na pewno legendarny Rory Delap. Żaden z nich nawet nie zbliżał się jednak do tego, co zrobił Irańczyk Nader Mohammadi. 

W trakcie przegranego 0:1 meczu Persian Gulf Pro League między Persepolis FC a Paykan FC, 23-letni obrońca urodzony w Teheranie zyskał międzynarodowy rozgłos. 

Posłał piłkę rękami na dystans co najmniej 50 metrów, a aby jego wyrzut nabrał odpowiedniej siły, wcześniej wykonał zamaszystego fikołka.

https://twitter.com/football_l5/status/1361038424006877184?s=20

W przypadku piłkarzy z Iranu jest to najwyraźniej swego rodzaju patent. Od razu przypomina nam się bowiem sytuacja z mundialu w Rosji, kiedy reprezentant tego kraju próbował podobnej sztuki w spotkaniu z Hiszpanią. Wówczas, już po wykonaniu przewrotu, zrezygnował i rzucił futbolówkę w standardowo przyjęty sposób. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem