Rekordowe statystyki Wojciecha Szczęsnego w meczu z Milanem!

"Wielu ludzi chciało widzieć nas martwych, ale my ciągle żyjemy" - napisał na Instagramie Wojciech Szczęsny po wygranej 3:1 z Milanem. Lider tabeli Serie A przegrał pierwszy mecz w sezonie. "Szczena" zanotował najwyższą liczbę udanych interwencji, od kiedy gra w Juve.

Forma Szczęsnego nie powinna przejść niezauważona. Stara Dama przeżywa w tym sezonie wiele ciężkich momentów, a on wielokrotnie ratuje jest skórę. W niedzielnym spotkaniu z Milanem, wygranym 3:1, zanotował osiem udanych interwencji. Miał 54 kontakty z piłką. Jak wyliczył serwis SofaScore, to najwyższe wartości, od kiedy reprezentant Polski broni bramki Juventusu. Przy jedynej straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. Przez resztę czasu grał na swoim, wysokim poziomie.

Poniższe liczby dobitnie pokazują jego rolę!

Juventus objął prowadzenie w 18. minucie w wyniku znakomitej współpracy duetu Dybala – Chiesa. 23-letni reprezentant Włoch zapoczątkował i wykończył akcji, Argentyńczyk w piękny sposób wyłożył mu piłkę zagraniem piętą.

Milan wyrównał przed przerwą. Calabria huknął w samo okienko, tak że Szczęsny mógł tylko patrzeć jak futbolówka mieści się między słupkiem a poprzeczką.

Po przerwie lider Serie A, który do tej pory pozostawał jedyną drużyną w ligach TOP 5 bez porażki, nie miał już wiele do powiedzenia. Juventus dołożył dwie bramki. W 62. minucie ponownie trafił Chiesa, chwilę później wynik na 3:1 ustalił Weston McKennie. „W którym miejscu jesteśmy? O tym przekonamy się za kilka miesięcy. Dla mnie ważne, że dziś byliśmy drużyną kontrolującą grę na terenie lidera tabeli” – podsumował mecz Andrea Pirlo.

Szczęsny zapytał Ronaldo o słynną minę po wręczeniu nagrody piłkarza roku…