Wstydliwa wpadka szwajcarskiego klubu. Zapraszali na mecz screenem z…

Promocja meczu ligowego przy pomocy screena z popularnego serwisu dla dorosłych. Tego o nazwie łudząco podobnej do... Youtube? Szwajcarskie Servette Genewa przekonało się, że to pomysł tyle oryginalny, co kontrowersyjny. I szybciutko wycofało się z takiej formy reklamy.

Jedna z dużych polskich firm, sprzedająca sprzęt technologiczny, nie tak dawno zasłynęła odważną kampanią, którą wyemitowała w powszechnie znanym serwisie z treściami 18+. Kreacja reklamująca mysz komputerową, zawierała hasło: „prawa ręka zajęta? Myszki dla leworęcznych od 69,99 zł”. Sprytne? Kontrowersyjne? Odważne?

Screen z filmu dla dorosłych elementem klubowej kampanii…

Na podobną odwagę zdobyło się szwajcarskie Servette FC, które wykorzystało fakt, że na tym samym portalu – o nazwie łudząco podobnej do Youtube – znalazł się film dla dorosłych, w którego tle przewija się właśnie herb klubu z Genewy. To prawdopodobnie pozostałość po targach erotycznych, które w 2016 roku odbywały się na tamtejszym stadionie.

I tak oto niedzielne spotkanie z Young Boys Berno na Twitterze zapowiadał poniższy screen z Pornhube.

Miała być błyskotliwa akcja zachęcająca do kupna biletów na kolejne spotkanie. Skończyło się klasycznie: krytyką, zarzutami o przekroczenie granic i usunięciem wpisu z oficjalnego konta klubowego.

Bardzo negatywnie o aktywności Servette wypowiedział się doradca z Depertamentu Kultury i Sportu miasta Genewa. Stwierdził, że jest zszokowany i zaskoczony tym postem – w czasach, kiedy kobiecy futbol rośnie, a środowisko próbuje walczyć z seksizmem, takie rzeczy nie powinny pojawiać się w oficjalnych kanałach klubowych. Klub wprawdzie bronił się, że płeć i wizerunek na screenie nie ma tu żadnego znaczenia, ale w końcu się ugiął – przeprosił i pozbył się kłopotliwej kampanii.

 

Oświadczenie klubu Servette FC:

Zabawny element to logo Servette pojawiające się w tle tego filmu. Nie ma dla nas żadnego znaczenia, czy postać na screenie jest kobietą czy mężczyzną. Zamiast poczuć się urażonym, że nasz herb klubowy pojawia się w takim kontekście, postanowiliśmy podejść do tego z żartem. Przepraszamy tych, którzy poczuli się urażeni.

Wielu kibiców nie było bynajmniej tak negatywnie nastawionych do oryginalnej formy promocji spotkania. Jednak mleko szybko się wylało – wystarczyły dwie godziny, by klub ugiął się pod głosami krytyki.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem