Ranking bukmacherów online – jak wybrać najlepszego bukmachera online?

19.04.2018
Wybór bukmachera nie jest prostą sprawą. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak jego doświadczenie, oferta sportowa czy bonusy i promocje. Do tego trzeba być wyczulonym na wszelkiego rodzaju detale, które niezauważone w odpowiednim momencie mogą okazać się uciążliwe za jakiś czas.

W takiej sytuacji przydatnym drogowskazem będzie ranking bukmacherów online, stworzony przez specjalistów, oraz opinie bardziej doświadczonych klientów.

Czy bonus powitalny zawsze jest dla gracza opłacalny?

Wydaje się, że bonus powitalny powinien być tą najbardziej opłacalną dla gracza promocją, ponieważ to za jej pośrednictwem operator walczy o względy i zaufanie nowego klienta. Tak w teorii powinno być, dlatego nic dziwnego, że wiele osób podchodzi do bonusów na start z dużym zaufaniem. W rzeczywistości bonus powitalny może kryć pewne haczyki. Takim detalem są na przykład warunki obrotu. Nie można oczywiście generalizować i jednoznacznie stwierdzać, że oferty dla nowych graczy są nic niewarte. Po prostu rozglądając się za bukmacherem, trzeba pamiętać, aby zapoznać się z regulaminem oferty powitalnej i samodzielnie ocenić, czy jest ona korzystna czy też nie.

Którego bukmachera wybrać? Zobacz jacy legalni bukmacherzy są dostępni w Polsce!

Bukmacherów na polskim rynków powoli przybywa, dlatego coraz trudniej na własną rękę zapoznać się z tym, co proponują swoim graczom. Sporym ułatwieniem w tej sytuacji są ogólnodostępne rankingi bukmacherów online. Tworzą je osoby związane z branżą bukmacherską, które na bieżąco śledzą wszelkie zmiany. Dzięki temu rankingi nie są przypadkową klasyfikacją podmiotów działających na polskiej scenie bukmacherskiej, ale cenną pomocą dla zbłąkanych graczy.

Czym są warunki obrotu bonusem na zakładach bukmacherskich?

Bonusowe środki, przyznawane nowym graczom przez bukmachera, można powiedzieć, że są zamrożonym prezentem – mimo że klient je otrzymał, nie może ich od razu wypłacić, lecz musi najpierw dokonać obrotu.

lv-bet-freebetObrót bonusem, to nic innego jak zawarcie zakładów za określoną przez operatora kwotę pieniędzy. Z obrotem bonusu związane są określone wymagania, które stawia bukmacher przed graczem korzystającym z promocji.

Warunki obrotu bonusem obejmują następujące wytyczne:

  • Wymagany obrót (bukmacher określa, ile razy musisz obrócić kwotą, będącą sumą depozytu i przyznanego bonusu. Na przykład, jeśli wpłacisz 100 PLN i otrzymasz kolejne 100 PLN w ramach bonusu od depozytu, jesteś łącznie w posiadaniu 200 PLN. Zakładając, że bukmacher wymaga trzykrotnego obrotu, oznacza to, że musisz dokonać zakładów łącznie za kwotę 600 PLN)
  • Kurs minimalny (do obrotu nie będą wliczały się wszystkie zakłady – bukmacher określa, jaki jest minimalny kurs zakładu, który będzie zaliczany do obrotu)
  • Rodzaje zakładów (operator może wskazać, które typy zakładów nie będą mogły znaleźć się na kuponie)
  • Liczba zakładów (bukmacher może określić, ile zdarzeń powinno znaleźć się na kuponie)
  • Czas na dokonanie obrotu (może się zdarzyć, że gracz będzie miał określoną liczbę dni na dokonanie obrotu)

Po spełnieniu wszystkich wymogów, a tym samym zakończeniu obrotu, bonusowe środki przestają być zamrożone i możliwa jest ich wypłata.

Skuteczne systemy bukmacherskie do obracania bonusami

Cała procedura obrotu bonusem ma gracza doprowadzić do wypłaty zgromadzonych środków, której dokonanie jest niemożliwe do chwili zagrania za określoną sumę. Zasady te są jasne, dlatego gracze zadają sobie pytanie, jak obrócić bonusem, na co postawić, aby nie stracić przyznanych środków, tylko pomyślnie doprowadzić je, a przynajmniej ich część, do końca procesu obrotu bonusem. Rozwiązaniem będzie zapoznanie się ze skutecznymi systemami bukmacherskimi do obracania bonusami. Sposobów jest wiele, tak samo jak ich zwolenników i przeciwników. Przyjrzyjmy się zatem przykładowym dwóm systemom.

Pierwszym sposobem jest surebet – opcja, dzięki której gracz ma pewność, że nie przegra. Surebet, czyli tak zwany pewny zakład, polega na postawieniu odpowiednich zakładów u minimum dwóch operatorów, czego skutkiem jest gwarancja wygranej. Najprostszym przykładem, który można następnie odnieść do zdarzeń bukmacherskich, jest rzut monetą. Wyobraźmy sobie, że bukmacher X wystawił kurs 2.10 na wyrzucenie reszki, a bukmacher Y wystawił 2.10 na wypadnięcie orła. Obstawiając 1 PLN na oba zdarzenia, łącznie inwestujemy 2 PLN. Niezależnie od tego, co w rzeczywistości wypadnie, i tak wygrywamy 2.10 PLN, czyli jesteśmy 0.10 PLN na plusie. Oczywiście jest to możliwie najprostszy przykład, jednak obrazuje, na czym polega surebet. Realnie chcąc korzystać z tej opcji gry, trzeba stawić czoła nieco bardziej wnikliwym analizom i obliczeniom matematycznym, chociażby z tego względu, że kursy u bukmacherów mogą nie być sobie równe.

Kiedy mowa o skutecznych systemach bukmacherskich do obracania bonusami, nie sposób nie wspomnieć na przykład o systemie 2 z 3. System ten nie da gwarancji wygranej, jednak sprawi, że w przypadku błędnego typowania, klient nie będzie całkowicie stratny. Korzystając z systemu bukmacherskiego 2 z 3, tworzymy na kuponie trzy grupy, w obrębie których znajdują się kombinacje typów. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że jak sama nazwa wskazuje, gracz może pozwolić sobie na błąd – wygrywa w chwili trafienia dwóch pozycji, a nie trzech.

Temat skutecznych systemów bukmacherskich to tak naprawdę temat rzeka. Powyższe propozycje to tylko wskazówki do dalszych poszukiwań w tym obszarze.

mecze_zaklady_sportNajlepsze strony bukmacherskie z opiniami klientów

Chcąc wybrać bukmachera albo poszukując informacji o systemach gry, warto poszukiwać: po pierwsze eksperckich porad, a pod drugie życiowych wskazówek.

Informacje z pierwszej kategorii są dostępne na wszelkiego rodzaju portalach związanych z tematyką bukmacherską. Artykuły, które się tam pojawiają, poświęcone są poszczególnym zagadnieniom – od ustawy hazardowej, przez wyżej wspomniane systemy obracania bonusami, aż po psychologiczne aspekty zakładów bukmacherskich. Krótko mówiąc, do wyboru, do koloru.

Używając określenia „życiowe wskazówki” mamy oczywiście na myśli opinie doświadczonych klientów. Najlepiej poszukiwać ich na forach poświęconych obstawianiu. Właśnie tam mamy pewność, że zbierają się osoby bezpośrednio związane z tematem i nie napotkamy na przypadkowe, pozbawione merytorycznych argumentów komentarze, nad czym czuwają moderatorzy forów.

W kwestii najlepszych stron bukmacherskich z opiniami klientów, warto wyróżnić serwis Zagranie.com oraz ich Wielką Wojnę Bukmacherów. W ramach tego projektu, eksperci analizują i porównują ofertę legalnych w Polsce operatorów internetowych, a następnie wynik każdego z pojedynków poddawany jest głosowaniu graczy. Dzięki takiemu procesowi osoba poszukująca bukmachera dla siebie nie tylko zyska wachlarz informacji o każdym z podmiotów, porównanie ich ofert, ale również upewni się, czy informacje zawarte w artykułach są godne zaufania, ponieważ każdorazowo do głosu są dopuszczani klienci serwisów bukmacherskich, śledzący Wielką Wojnę Bukmacherów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem