Raków Częstochowa rozmawiał o transferze bramkarza… Manchesteru United!

Dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa Paweł Tomczyk zdradził w wywiadzie dla Weszlo.com, że tego lata osobiście rozmawiał o możliwości zatrudnienia wieloletniego zmiennika Davida De Gei w Manchesterze United. Sergio Romero pod koniec okienka był skłonny grać w polskiej lidze!

Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski wykonał znakomity ruch sprowadzając bramkarza Vladana Kovacevicia, który wygrał Rakowowi wiele meczów, utrzymując go na powierzchni w przygodzie z europejskimi pucharami. 23-latek z Bośni i Hercegowiny objawił nam się jako potencjalnie najlepszy transfer do polskiej ligi w letnim okienku. Dyrektor sportowy częstochowian po fakcie przyznał jednak, że miał inne opcje, a jedna z dróg prowadziła do samego Manchesteru United. Paweł Tomczyk skontaktował się z Sergio Romero, który aktualnie pozostaje bez klubu po odejściu z ekipy Czerwonych Diabłów. Okazuje się, że 34-letni Argentyńczyk wcale nie odrzucił z miejsca opcji gry w Polsce. 

Początkowo nie był zainteresowany i miał zbyt wysokie oczekiwania finansowe, miał jakieś propozycje, natomiast pod koniec okienka wrócił do nas i powiedział, że to byłoby do zrobienia w rozsądnych pieniądzach.

Paweł Tomczyk tłumaczy, że do transferu nie doszło, ponieważ Raków już wcześniej zatrudnił Vladana Kovacevicia, na którego wydał znaczne pieniądze. Co więcej, Bośniak zaprezentował się bardzo obiecująco i klub nie chciał doprowadzić do sytuacji, w której tak utalentowany golkiper usiądzie na ławce. „Szkoda byłoby go w jakikolwiek sposób blokować, bo jak sprowadzasz Sergio Romero, to musisz go wstawić do klatki” – uważa dyrektor Rakowa.

Sergio Romero to 96-krotny reprezentant Argentyny, które ostatnie 5 sezonów spędził jako rezerwowy w Manchesterze United. Grywał w pojedynczych spotkaniach Premier League – łącznie uzbierał 61 gier dla Czerwonych Diabłów. Po raz ostatni pierwszym bramkarzem w klubie był w Sampdorii Genua – w sezonie 2012/2013.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem