Rafael Nadal zrezygnował z igrzysk olimpijskich i Wimbledonu!

Rafael Nadal podjął decyzję. Z powodu bardzo męczącego sezonu hiszpański tenisista zrezygnował z Wimbledonu oraz zbliżających się wielkimi krokami igrzysk olimpijskich.

O swojej decyzji Rafael Nadal poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Hiszpan ma już 35-lat i nie chce przeciążać swojego organizmu – szczególnie podczas tak wymagającego sezonu. Z tego powodu jeden z najbardziej rozpoznawalnych tenisistów na świecie zrezygnował z udziału w Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich.

Witam wszystkich, zdecydowałem się zrezygnować z mistrzostw Wimbledonu oraz igrzysk olimpijskich w Tokio. Nie była to łatwa decyzja, jednak po wysłuchaniu mojego ciała i rozmowach z zespołem wiem, że to dobra decyzja – pisze Nadal na swoim Twitterze.

Zobacz również: Decyzja Świątek w sprawie startów w Wimbledonie. „Trzeba trochę odpocząć”

Kolejnym powodem takiej decyzji jest chęć wydłużenia kariery. Nadal pisze, że kocha swoją pracę i chciałby wykonywać ją tak długo, jak to możliwe. Dodatkowo chciałby pozostać na wysokim poziomie. Hiszpański tenisista tłumaczy swój wybór harmonogramem obu turniejów. Zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu Wimbledonu rozpoczną się igrzyska.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem