Rafael Nadal po raz 13. królem Rolanda Garrosa!

Rafael Nadal nie dał najmniejszych szans Novakovi Djokoviciowi w tegorocznym finale Rolanda Garrosa. Hiszpan odniósł trzynasty triumf w karierze na paryskich kortach, kompletując na nich swoje setne zwycięstwo. Tym razem szybkie, w trzech setach: 6:0, 6:2, 7:5.

Jak wyliczyli statystycy, było to już 56. starcie dwójki gigantów światowego tenisa. Dotychczasowy bilans przemawiał delikatnie na korzyść serbskiego lidera rankingu ATP. Novak Djoković wygrał 29 pojedynków, 26 razy uznawał wyższość Hiszpana. To jednak Rafa Nadal nie stracił w tym turnieju choćby seta, dodatkowo legitymując się fenomenalnym bilansem historycznych występów w French Open. Nigdy tutaj nie przegrał finału. Całokształt bezapelacyjnie stawiał go w roli delikatnego faworyta, jednak zdziwili się ci, którzy oczekiwali po niedzielnym finale pięciosetowej batalii.

Nadal totalnie zdominował Djokovicia w pierwszym secie. Serb notował sporą liczbę niewymuszonych błędów i choć gra wielokroć toczyła się na przewagi, po 45 minutach spotkania mieliśmy na tablicy wyników prowadzenie Nadala wynikiem 6:0!

Druga partia nie zmieniła obrazu spotkania. Serb został dwukrotnie przełamany i przegrał całego seta 2:6.

Czekaliśmy na zwrot, nagłą reaktywację Djokovicia, którego stać przecież na odrobienie strat i doprowadzenie do tie-breaka. Lecz nie tym razem!

Rafael Nadal nigdy nie przegrał finału French Open. Nie miało szans zdarzyć się to również dzisiaj. Wygrywa po raz 13. Jednocześnie to jego 20. wielkoszlemowy sukces w karierze, czym wyrównuje rekord Rogera Federera!

Choć to dla niego „kolejny dzień w biurze”, w czasie dekoracji zwycięzców łzy napłynęły do oczu. Grande Rafael Nadal!