PZPN gotowy na kolejny wielki turniej w Polsce! W 2021 roku w Warszawie

Kadencję Zbigniewa Bońka należy uznać za niezwykle bogatą pod względem międzynarodowych imprez piłkarskich zorganizowanych na polskiej ziemi. Okazuje się, że to nie koniec! Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił gotowość przyjęcia kolejnej! Niestety, jest jedno "ale"...

Międzynarodowe znajomości prezesa federacji robią swoje, to jedno. Po drugie jednak – Polska, kiedy już otrzymuje od UEFA prawo organizacji międzynarodowego turnieju bądź finału europejskich rozgrywek, nie zawodzi. Abstrahując od Euro 2012, w ostatnich latach mieliśmy w Polsce mundial do lat 20, mistrzostwa Europy U-21, jeden final Ligi Europy, a być może już w sierpniu kolejny. Tym razem PZPN chciałby, aby to u nas rozegrał się finałowy turniej drugiej edycji Ligi Narodów UEFA. „Imprezę zorganizuje jeden z krajów naszej grupy” – przyznał w rozmowie z PAP sekretarz generalny Maciej Sawicki.

Biało-czerwoni zagrają w grupie 1 najwyższej dywizji Ligi Narodów z Holandią, Włochami i Bośnią. UEFA wewnętrznie ustaliła już, że turniej finałowy zorganizują właśnie Holandia, Włochy lub Polska.

Na czym polega problem? Tym razem nie wystarczą znajomości i dobre referencje. Trzeba wygrać grupę, a wówczas organizację Final Four dostaniemy z automatu. PZPN już zabezpieczył się na wypadek takiego scenariusza. Mecze odbyłyby się na stadionach Legii oraz na PGE Narodowym. Jeśli jednak piłkarsko górą okażą się Holendrzy lub Włosi – a to przecież prawdopodobny scenariusz, to najpewniej im przyznana zostanie organizacja turnieju finałowego.

Osobną kwestią pozostają terminy reprezentacyjne, które zmieniają się z powodu pandemii koronawirusa. Maciej Sawicki w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że póki co aktualny jest start Ligi Narodów we wrześniu. Zgodnie z tym terminarzem, 4 września mielibyśmy zmierzyć się na wyjeździe z Holandią. Turniej finałowy miałby się odbyć niedługo po Euro, w październiku lub wrześniu 2021 roku. Nałożenie się terminów dwóch międzynarodowych imprez w jednym roku budzi kontrowersje, jednak UEFA najpewniej będzie chciała zmieścić te rozgrywki w terminarzu i wywiązać się z planów.

Finał Pucharu Polski nie na Stadionie Narodowym! Boniek ogłosił nową lokalizację

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem