puchARKA zagra na Stadionie Narodowym!

Arka Gdynia pokonała 1:0 Koronę Kielce i zagra w finale Pucharu Polski. O zwycięstwie w tym spotkaniu podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego zdecydował gol zdobyty przez Marcusa da Silvę w 83. minucie meczu. To drugi finał PP Arki z rzędu.

Dobra, od początku. Pierwsza połowa wyglądała tak:

Mieliśmy złe dośrodkowanie Kaczarawy, sprawdzanie przepustowości drzwi ewakuacyjnych przez Warcholaka oraz gaszenie pożaru przez Sołdeckiego. Naprawdę, smokowita była ta pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie działo się więcej, choć trzeba przyznać, że poprzeczka jeżeli chodzi o walory estetyczne w pierwszych trzech kwadransach zawieszona była na wysokości kostek. Z dystansu próbował Almerovica zaskoczyć Marciniak, ale ten zdołał piłkę wybić na rzut rożny. W 83. minucie w znakomitej okazji znalazł się Szwoch, ale minimalnie pudłował i cały czas na tablicy wyników mieliśmy bezbramkowy remis.

Arka poszła jednak za ciosem już dwie minuty później. Długa piłka do Zbozienia, ten z pierwszej piłki zgrał do Jurado, a całą sytuację kapitalnie wykorzystał wpuszczony po przerwie na boisko Marcus da Silva. Mało było piłki w tym meczu, ale co Brazylijczyk dał, to nie mamy pytań. Serio, to może być jedna z ładniejszych bramek w całej edycji Pucharu Polski.

Potem było przedłużanie. Koronie zaczęło się spieszyć, Arce dłużyć. Napisalibyśmy coś sensownego o ostatnich minutach, ale piłki było tam tyle, co wody na pustyni. Arka drugi raz z rzędu awansowała do finału Pucharu Polski. Żółto-niebiescy zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Legia-Górnik.

Trzy rzeczy od razu nasuwają nam się na myśl po tym meczu:

• Po pierwsze, Leszek Ojrzyński wygrał z Koroną, czyli – było nie było – zespołem, który ma schowany głęboko w sercu
  • Po drugie, słaba w ostatnich tygodniach Arka może wygrać drugi raz z rzędu Puchar Polski. Legia jest w kryzysie, a Górnik wiosną to już nie jest tem sam Górnik i wszystko jest możliwe