Pandemia koronawirusa nadal nie odpuszcza i mocno utrudnia organizację kolejnych dużych i mniejszych wydarzeń sportowych. Organizatorzy konkursów Pucharu Świata w Zakopanem się jednak nie poddają. Właśnie uruchomili sprzedaż biletów na styczniowe zawody na Wielkiej Krokwi!

Choć Puchar Świata w skokach wystartuje za niespełna miesiąc, to nadal więcej jest niewiadomych dotyczących jego rozegrania, niż faktów i oficjalnych decyzji. Tajemnicą pozostaje m.in. to, czy konkursy będą mogły się odbywać z udziałem publiczności. I ten kłopot prędko nie zostanie rozwiązany, bowiem w zależności od kraju różnić się mogą obostrzenia i ograniczenia dotyczące imprez masowych.

Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono, że noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen zostanie rozegrany bez kibiców. Wcześniej informowano, że na pierwszym etapie tejże imprezy – w Oberstdorfie – na trybuny zostanie wpuszczonych zaledwie 2500 fanów, choć rok wcześniej było ich blisko 30 000. Oznacza to oczywiście wielkie straty finansowe, ale na takich decyzjach ucierpi także sama atmosfera zawodów.

Tego chcieliby uniknąć organizatorzy PŚ w Zakopanem, którzy na ten moment nie wyobrażają sobie organizacji konkursu bez kibiców. Co prawda pod Wielką Krokwią nie będzie zapewne tak gorąco, jak w poprzednich latach, gdy gromadziło się tam nawet kilkanaście czy ponad 20 tysięcy fanów, ale dopingu nie powinno zabraknąć.

Bilety na PŚ w Zakopanem będą droższe, niż zazwyczaj – koszt jednej wejściówki wyniesie nawet 250 złotych.

Z informacji TVP Sport wynika, że na trybuny pod skocznią w Zakopanem będzie mogło wejść nawet 5 tysięcy osób! Oczywiście tak zakłada plan na chwilę obecną, choć to może się jeszcze zmienić w związku z kolejnymi obostrzeniami. Organizatorzy PŚ stolicy polskich Tatr się tym jednak nie przejmują i już uruchomili sprzedaż biletów!

Zwykle kosztowały one ok. 100 złotych. W tym sezonie – z racji na ograniczoną pulę wejściówek – ceny podskoczą w górę i będą wynosić nawet 250 zł. Konkursy w Zakopanem zaplanowano na 16 (drużynowy) i 17 stycznia (indywidualny) 2021 roku. Należy jednak pamiętać, że kluczowe zdanie w kwestii organizacji imprezy z udziałem kibiców będzie należało do sanepidu.

Skoki narciarskie na letnich igrzyskach? To niemal pewne!

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem