Puchar Polski: Do gry wchodzą zespoły z Ekstraklasy!

Dla tych wszystkich, którzy bezgranicznie kochają polską piłkę klubową mamy dobre wiadomości. Już dzisiaj będziemy mieli okazję śledzić poczynania polskich drużyn w 1/16 Pucharu Polski. Jest to już faza, do udziału w której przystępują wszystkie drużyny z Ekstraklasy, ale co ciekawe z poprzedniego sezonu. Dlatego też, już w poprzedniej rundzie do gry przystąpiły Wisła Płock

Dla tych wszystkich, którzy bezgranicznie kochają polską piłkę klubową mamy dobre wiadomości. Już dzisiaj będziemy mieli okazję śledzić poczynania polskich drużyn w 1/16 Pucharu Polski. Jest to już faza, do udziału w której przystępują wszystkie drużyny z Ekstraklasy, ale co ciekawe z poprzedniego sezonu.

Dlatego też, już w poprzedniej rundzie do gry przystąpiły Wisła Płock i Arka Gdynia. Ci pierwsi zawiedli na całej linii i po bardzo emocjonującym spotkaniu odpadli przegrywając 3:4 ze Stalą Mielec. Z kolei, zespół z Gdyni gra dalej, ponieważ nie mieli problemów z wyeliminowaniem…Rominty Gołdap (czwarta liga) wygrywając łatwo 4:1.

Prawie wszystkie spotkania tej fazy odbędą się dzisiaj i jutro. Poza tym, jeden mecz w czwartek i 24 sierpnia konfrontacja pomiędzy Piastem Gliwice, a Lechią Gdańsk.

Te rozgrywki, na tym poziomie są ciekawe z dwóch względów. Po pierwsze, o awansie do następnej rundy decyduje tylko jedno spotkanie. Po drugie, nie ma edycji Pucharu Polski, w której brakowałoby niespodzianek. To wszystko sprawia, że warto zobaczyć kilka spotkań.

W ostatnich 6 latach, aż pięciokrotnie po Puchar sięgali piłkarze Legii Warszawa. Czy teraz będzie inaczej?

legia-pucharpolski-laczy-nas-pasja

Dzisiaj naszym zdaniem najciekawiej zapowiadają się spotkania w Bielsku – Białej, gdzie Podbeskidzie gra z Lechem Poznań, oraz mecze Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Kraków i Cracovii z Jagiellonią Białystok.

Lech Poznań prezentuje się obecnie katastrofalnie. Piłkarze „Kolejorza” przegrali 3 ostatnie spotkania, tracąc przy tym osiem bramek, a zdobywając tylko jedną. Z drugiej strony, gospodarze z Bielska – Białej wygrali dwa mecze w 1. Lidze i są na jak najlepszej drodze do szybkiego powrotu do Ekstraklasy. Jedno wydaje się być pewne, jeśli Lech przegra, to trener Urban pożegna się na 100% z pracą w tym klubie.

Gracze „Białej Gwiazdy” spróbują przełamać się w Sosnowcu. Łatwo jednak nie będzie. Zespół Wdowczyka przegrał 3 ostatnie mecze w Ekstraklasie, w tym derbowy bój z Cracovią. Jakby problemów było mało, to co chwile docierają do mediów nowe, bynajmniej nie przychylne informacje o właścicielu klubu. To wszystko działa na niekorzyść Wiślaków.

Gracze z Sosnowca, to półfinaliści tych rozgrywek z zeszłego sezonu. Póki co, w rozgrywkach 1. Ligi prezentują się nieźle i z dorobkiem 4 punktów zajmują 4 pozycję. Z całą pewnością podejdą bez respektu do dzisiejszego meczu.

Na deser, starcie dwóch ekstraklasowych drużyn. Zajmująca czwarte miejsce w ligowej tabeli Cracovia podejmuje lidera Jagiellonię Białystok. Kibice „Pasów” przechodzą sporą huśtawkę nastrojów. Najpierw kompromitacja w Lidze Europy, ale ostatnio wygrana w derbach. Jak będzie w Pucharze Polski?

szczepaniak-cracovia-laczy-nas-pasja

Drużyna Michała Probierza w lidze gra świetnie. Naprawdę miło się ogląda ich spotkania. W życiowej formie jest  Konstantin Vassiljev. Do tego niezłą skuteczność prezentuje Fedor Cernych. Zapowiada się fajne widowisko.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem