PSG wygrało… w dziewiątkę! Tuchel grzmi: zabijamy piłkarzy, oni są już martwi!

Paris Saint Germain było dosłownie o krok od trzeciej z rzędu utraty punktów w lidze francuskiej. Jedynego gola w starciu z Metz zdobyło w ostatniej minucie, grając bez dwójki piłkarzy! Thomas Tuchel po meczu zdobył się na ostrą wypowiedź na temat tempa rozgrywek.

Po pierwsze, jak doszło do tego, że PSG kończyło spotkanie z FC Metz w liczebności dziewięciu na jedenastu? Otóż w 65. minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Abdou Diallo, a gdyby tego było mało, w końcówce kontuzji doznał jeszcze Juan Bernat. Trener paryżan miał już w tym momencie wykorzystane wszystkie zmiany, więc drużynie pozostało grać w dziewiątkę. Choć totalnie dominowała nad Metz, mając ponad 70% posiadania piłki i liczne okazje, była o krok od tego, by po trzech kolejkach Ligue 1 mieć na koncie jeden punkt. Przełomowy moment nastąpił dopiero w doliczonym czasie, gdy Angel Di Maria dośrodkował z lewej strony pola karnego, a do wybijaneJ przez bramkarza piłki doskoczył Julian Draxler.

PSG zagrało bez czwórki wykluczonych piłkarzy: Neymara, Kurzawy, Paredesa i Mbappe. Tuchel niezwykle chwalił Di Marię, który „zagrał dwa mecze w ciągu trzech dni, praktycznie bez treningu. To szczęście mieć w szatni takiego piłkarza”.

Francuskie media podają, że „szatnia PSG straciła wiarę w trenera”, a dyrektor sportowy Leonardo opuścił trybuny w 88. minucie, zanim padł gol na 1:0.

Tuchel po meczu gratulował piłkarzom. Spekulowałczy kiedykolwiek drużyna grająca w dziewiątkę pokonała tę w jedenastu. Narzekał też na warunki, w jakich w tym sezonie przychodzi rywalizować piłkarzom. Nie jest w tym odosobniony. Niedawno Robert Lewandowski stwierdził w wywiadzie, że fizycznie nadchodzący sezon może być dla wszystkich piłkarzy najbardziej wymagającym w karierze. Przerwy są krótkie, a terminarz napakowany. Część piłkarzy pauzuje z powodu zakażeń wirusem.

„Muszę to powiedzieć. Zabijamy piłkarzy, oni są już martwi. Bardzo obawiam się o kontuzje, jeśli to dalej tak będzie wyglądać – mówił po meczu trener PSG.

Niesamowity gol w lidze francuskiej. Irvin Cardona jak Kapitan Tsubasa!