PSG wskazało Barcy, kogo chce w zamian za Neymara

Nie ma końca historia ucieczki, a póki co raczej próby ucieczki Neymara z PSG ponownie do ligi hiszpańskiej. Choć ten serial przypomina już 18. rok kręcenia "Mody na sukces", na Półwyspie Iberyjskim ciągle nie mają dosyć i trzymają rękę na pulsie. Podsumujmy najświeższe informacje.

W piątek na swoich okładach umieściły Brazylijczyka wszystkie największe gazety traktujące o piłkce. „Neymar – priorytet Barcy” – przekonuje Mundo Deportivo. „Barca kontratakuje i przygotowuje nową ofertę” – to z kolei kataloński Sport, który odnotowuje, że wzmożone ruchy w otoczeniu Neymara zaczyna wykonywać Real, wobec czego Blaugrana musi być czujna. Marca w tekście „Neymar na horyzoncie” stwierdza, że zatrzaśnięcie okna transferowego w Anglii zamknęło dla Realu temat pozyskania Paula Pogby, a zatem nie można wykluczyć nagłej licytacji obu hiszpańskich potentatów o gwiazdora z Paryża.

Podsumowując najkrócej jak można: Neymarem interesują się i Barca, i Real. Powrót na Camp Nou to dla samego zawodnika niezmiennie wymarzony scenariusz, ale wszyscy święci w hiszpańskim futbolu powiedzieli już na głos, że to ekstremalnie skomplikowana operacja i może się nie zakończyć sukcesem. Ney chce opuścić ligę francuską tak bardzo, że jeśli – rzekomo do 20 sierpnia – nie dowie się, że Barca jest w stanie go pozyskać jeszcze w tym oknie, będzie gotowy skorzystać z innej oferty. Na przykład z Realu.

W audycji katalońskiego radia Esports RAC1 padło przypuszczenie, graniczące z pewnością, że Neymar nie zagra w niedzielnym, inaugurującym ligę spotkaniu PSG z Nimes Olympique i dalej będzie naciskał na transfer.

To samo źródło podaje dziś, że paryżanie zażyczyli sobie za Brazylijczyka:

– kogoś z dwójki Philippe Coutinho – Ousmane Dembele
– plus Nelsona Semedo
– plus nieokreśloną bliżej kwotę w gotówce.

O ile dołączenie do tej transakcji Coutinho albo Dembele było już wielokrotnie tematem spekulacji i wydaje się możliwe, zwłaszcza w obliczu sprowadzenia Antoine Griezmanna, o tyle Barca nie ma ponoć najmniejszego zamiaru skreślać użytecznego Semedo – w imię powodzenia „operacji Neymar”.

Hiszpańscy dziennikarze liczą, że najbliższe dni przyniosą wreszcie rozstrzygnięcie tej sagi. Katalończycy mieli poprosić otoczenie piłkarza o cierpliwość i zasygnalizować, że jeszcze wkroczą do akcji.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem