PŚ w Zakopanem: Lindvik najlepszy, Andrzej Stękała blisko podium

Za nami weekend Pucharu Świata w Zakopanem. Po sobotnim konkursie drużynowym przyszedł czas na zmagania indywidualne - w nich najlepszy okazał się Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała, zajął 5. pozycję.

Pierwsza seria nie poszła po myśli „biało-czerwonych”. Jedynym Polakiem w najlepszej dziesiątce był Andrzej Stękała, który zajmował 4. pozycję. Liderem po pierwszym skoku był Anze Lanisek, drugi był Marius Lindvik, a trzeci Robert Johansson. Do drugiej serii awansowało pięciu reprezentantów Polski – Stękała (4 miejsce), Stoch (14 miejsce), Kubacki (17), Wąsek (26) oraz Murańka (28). Piotr Żyła nie brał udziału w konkursie, ponieważ podczas piątkowych kwalifikacji został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon.

Zobacz również: Prowadzenie wypuszczone z rąk. Polska druga w Zakopanem

W drugiej części niedzielnego konkursu liderzy pierwszej kadry – Stoch oraz Kubacki – próbowali odrobić straty. Na 11. miejscu konkurs zakończył Kamil Stoch, a 17 był Dawid Kubacki. Jedną pozycję stracił Stękała, który po raz drugi w karierze znalazł się na piątym miejscu. Paweł Wąsek i Klemens Murańka zajęli kolejno 28. i 27. miejsce. Na najwyższym stopniu podium po dwóch skokach uplasował się Marius Lindvik, który „przeskoczył” Anze Laniska o nieco ponad 2 punkty. Na „pudle” stanął również Robert Johansson.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem