Przypuszczalny skład na Słowację! 5 zmian w porównaniu z meczem z Islandią

Już jutro rusza Euro 2020! Reprezentacja Polski zakończyła zgrupowanie w Opalenicy i przeniosła się już do swojej docelowej bazy w Sopocie. Zamieszkała w hotelu Marriott, trenuje na Arenie Gdańsk. Już czas pomyśleć o wyjściowej jedenastce na Słowaków!

Paulo Sousa nie pomaga w rozważaniach o tym, w jakim zestawieniu wyjdziemy na pierwsze spotkanie turnieju. Nie mamy pewności między innymi kogo zobaczymy w linii defensywnej. Dość powiedzieć, że w każdym z dotychczasowych meczów Portugalczyk wystawiał inną parę stoperów. Wydawało się, że po kontuzji i wyjeździe ze zgrupowania Arkadiusza Milika, wykrystalizowały się jedenastka i nowy pomysł na kadrę – plan B, który Sousa miał wdrożyć. Nie zobaczyliśmy go w test-meczu z Islandią. Selekcjoner znów zaskoczył Dawidowiczem, Puchaczem, Frankowskim albo Świerczkiem. Część zmian była wymuszona – choćby drobnym problemem zdrowotnym Bednarka. Część wydaje się kolejnym testem przeprowadzonym przez Sousę.

Wbrew temu, co zobaczyliśmy z Islandią, wydaje się, że selekcjonerowi nieco ostygł zapał związany z wystawianiem dwójki napastników. A to mocno determinuje całe personalne zestawienie kadry.

Skład, jaki sami prognozowaliśmy na spotkanie z Islandią, dziś redaktor Tomasz Włodarczyk, nadający z Sopotu, prezentuje jako przypuszczalną jedenastkę na Słowaków na Euro. Zakłada ona rezygnację z dwójki napastników, powrót do klasycznego zestawu defensorów (Bereszyński, Glik, Bednarek i Rybus na wahadle), a także zbudowanie środka pola graczami kreatywnymi (Moder, Klich, Zieliński), wspierającymi Lewandowskiego. Żaden z dublerów, testowanych przez Sousę, nie przekonał na tyle, by sądzić, że ustawienie z Frankowski, Świerczokiem, Linettym czy Świderskim może mieć więcej sensu od poniższego.

Przypuszczalny skład na Słowację: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek – Jóźwiak, Krychowiak, Moder, Klich, Zieliński, Rybus – Lewandowski

Portugalczyk doprowadził do sytuacji, w której do ostatniej chwili nie będziemy mieć pewności, co się wydarzy. On sam wydaje się do ostatniej chwili poznawać potencjał piłkarzy, szukać, analizować i wyciągać wnioski. Czy wyciągnie podobne do naszych? Pokażą kolejne dni.

Kontrowersyjne zachowanie Dariusza Szpakowskiego. Oto jak komentował mecz z Islandią

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem