Przez ten błąd „Lewy” traci Złotego Buta?!

Robert Lewandowski nie zdobędzie w tym roku Złotej Piłki. Coraz bardziej realne, że koło nosa przejdzie mu także statuetka Złotego Buta. Napastnik Lazio Rzym - Ciro Immobile zrównał się z Polakiem liczbą bramek, mając jeszcze dwa mecze na poprawę własnego wyniku.

Od kilku tygodni pisaliśmy, że główne zagrożenie dla liderowania Lewandowskiego stanowi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelał gola za golem. Trafił dziewięć razy w ośmiu występach. Bezbłędnie wykonywał przede wszystkim rzuty karne, przyznawane Juventusowi niemal w każdym spotkaniu. Na dwie kolejki przed końcem sezonu w Serie A, sytuacja się odwraca. Ronaldo zmarnował jedenastkę w meczu z Sampdorią. Tymczasem mniej regularny ostatnio Ciro Immobile zdobył hat-tricka przeciwko Veronie. Drużyna Mariusza Stępińskiego nie stawiła realnego oporu, co pozwala piłkarzowi Lazio wskoczyć na pierwsze miejsce ex-aequo w klasyfikacji najlepszych snajperów sezonu, bez podziału na ligi krajowe.

Niestety, 34. gol Immobile padł w okolicznościach kontrowersyjnych. Można mieć duże wątpliwości, czy sędzia powinien dyktować karnego.

Immobile wykorzystał pierwszy z dwóch rzutów karnych w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po raz drugi, w 84. minucie, trafił z akcji, bardzo ładnym, plasowanym uderzenie, wobec całkowicie biernej postawy rywali.

https://twitter.com/AzzurioSG/status/1287468304219738113?s=20

Hat-trick skompletował w czwartej minucie doliczonego czasu drugiej połowy, w sytuacji dyskusyjnej. Sędziowie uznali, że został podcięty przez bramkarza Verony, choć na powtórkach widać, że niemal nie było między nimi kontaktu. Ręce golkipera mijają zarówno piłkę, jak i rywala, a na koniec Immobile lekko trafia Radunovicia kolanem w głowę, co wytrąca go z rytmu biegu.

Należy mieć wątpliwości, czy to powinien być karny…

Ciro Immobile zaatakuje pozycję samodzielnego lidera klasyfikacji Złotego Buta już w środę. Lazio zagra wówczas u siebie z Brescią. Ostatnią szansę na poprawę wyniku dostanie z kolei w niedzielę, na wyjeździe do Neapolu. Robert Lewandowski może tylko czekać i patrzeć, co się wydarzy. Jedno co pewne: samodzielnym liderem już nie jest.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem