Przedziwny gol w meczu Belgia – Islandia. Bramkarz w szoku!

Islandczyk Holmbert Aron Fridjonsson, grający na co dzień w norweskim Aalesund, zdobył we wtorkowy wieczór bramkę, do której Zenek Martyniuk śmiało mógłby zaśpiewać wers swojej popularnej piosenki. Jak do tego doszło... Nie wiemy! Bramkarz Belgii był w szoku.

Belgowie podejmowali we wtorek Islandię w ramach drugiej kolejki Ligi Narodów. Goście, którzy kilka dni wcześniej nie oddali celnego strzału w meczu z Anglikami, z całą pewnością nie byli faworytami starcia z wyżej notowanym rywalem. A jednak już w dziesiątej minucie spotkania niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Napastnik Fridjonsson, który rozgrywa bardzo dobry sezon w lidze norweskiej (14 meczów, 11 goli), uderzył na bramkę Belgów w momencie, kiedy nikt się nie tego nie spodziewał. Z nieprzygotowanej pozycji, lewą nogą, będąc odwrócony bokiem do bramki.

Piłka po niesygnalizowanym uderzeniu Islandczyka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy, co dodatkowo utrudniło sprawę bramkarzowi. Był kompletnie nieprzygotowany, by wybronić tę piłkę!

Belgowie szybko odzyskali rezon. Stracona bramka nie wybiła ich z rytmu. Poszli jak po swoje i już sześć minut później prowadzili 2:1. W drugiej połowie rozkręcili się na dobre, dokładając trzy kolejne trafienia i wygrali pewnie 5:1. Znakomite trafienie piętą zaliczył zwłaszcza Michy Batshuayi, który łącznie zdobył siedem bramek w pięciu ostatnich meczach kadry Belgii, które rozpoczynał jako gracz pierwszego składu. Dziś trafił dwa razy. Kolejne gole dokładali Axel Witsel, Dries Mertens i Jeremy Doku.