Przecieki z kadry. Duże zmiany w składzie na Łotwę!

Nie ma mowy o stabilizacji wyjściowego składu kadry przed wieczornym meczem eliminacji do Euro 2020 na Łotwie. Według przecieków z otoczenia reprezentacji, naszą drużynę, względem meczów wrześniowych, czekają istotne zmiany!

Możemy podzielić je na zmiany wymuszone i te wynikające, najprawdopodobniej, z bieżącego reagowania selekcjonera na wydarzenia w klubowych karierach jego piłkarzy. Nikogo nie zdziwi fakt, że między słupki wróci Wojciech Szczęsny. Pomimo silnej frustracji, jaką we wrześniu wywołała u niego informacja, że bramkarzem numer jeden na najbliższe półrocze zostaje Łukasz Fabiański, uraz golkipera West Hamu sprawia, że nie ma dyskusji – Wojtek wraca do składu! Dalej robi się tylko ciekawiej…

Nieoficjalne informacje na kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem wskazują, że Jerzy Brzęczek nie dokona wyboru w ataku pomiędzy dwójką napastników w kryzysie. Postawi na grę z Robertem Lewandowskim, zarówno Krzysztofa Piątka, jak i Arkadiusza Milika odstawiając na ławkę.

Kolejną nowością może być obsada prawego skrzydła, na którym niewykluczone, że od pierwszej minuty wystąpi Sebastian Szymański. 20-latek z Dinama Moskwa wystąpił w dorosłej kadrze tylko raz, w wymiarze 20 minut przeciwko Austrii, zatem mecz z dużo niżej notowanym rywalem z Łotwy może być dla niego dogodną szansą na nabranie reprezentacyjnej dojrzałości.

Bonus do 1650 PLN na start
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

W środku pola tercet Grzegorz Krychowiak – Mateusz Klich – Piotr Zieliński, ten ostatni za plecami „Lewego”, czyli w ustawieniu, w którym niestety zazwyczaj się w reprezentacji nie sprawdzał. Natomiast z drugiej strony takie podejście daje selekcjonerowi łatwość wykonania korekt przy pomocy tylko jednej zmiany. Wystarczy przesunąć na skrzydło pomocnika Napoli, wprowadzić drugiego napastnika i automatycznie z ustawienia, które określimy umownie jako 1-4-5-1, przechodzimy do gry z dwójką z przodu.

Bardzo prawdopodobne, że w jedenastce zabraknie jednego z nielicznych wygranych ostatnich spotkań – Krystiana Bielika, który zresztą w środę przedwcześnie opuścił przedmeczowy rozruch na Łotwie i wymagał interwencji sztabu medycznego.

Ostatnia zmiana? To najprawdopodobniej Maciej Rybus na lewej obronie, czyli spełnienie „marzeń” komentatorów i dziennikarzy, którzy domagali się od Jerzego Brzęczka obsadzenia tej strony lewonożnym piłkarzem i uwolnienia Bartosza Bereszyńskiego od obowiązku gry na nienaturalnej dla siebie pozycji.

Oto jak może wyglądać skład kadry na Łotwę: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Maciej Rybus – Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński – Sebastian Szymański, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem