Prosty gest asa Liverpoolu, za który go pokochacie. Szanujemy!

Istnieje wiele stereotypów dotyczących topowych piłkarzy i niestety - część z nich nie wzięła się znikąd. Zblazowany as futbolu, z drogą torebką pod pachą, w słuchawkach albo telefonem przy uchu, zainteresowany wyłącznie sobą, wymagający, by ktoś inny podstawił mu pod nos wszystko, co niezbędne do grania, to typowy widok pod szatniami zespołów. W przypadku Sadio Mane, gwiazdora Liverpoolu i kadry Senegalu...zgadzają się tylko słuchawki, bo na pewno nie postawa.

Sami czujemy się dziwnie, chwaląc piłkarza za prosty, trywialny odruch, który wśród ludzi mających odrobinę empatii powinien być czymś zupełnie normalnym. Rzecz w tym właśnie, że w świecie futbolu nim nie jest!

Liderzy afrykańskich reprezentacji: Senegalu, Kamerunu, Nigerii czy Togo, postaci tego pokroju, co Samuel Eto’o czy Emmanuel Adebayor, przyzwyczaiły nas, że w kadrach swoich krajów dzielą i rządzą. Często mają głos ważniejszy niż trener, trzymają w szachu prezesów federacji. Ważą tyle, ile ich portfel – wypchany banknotami zarabianymi na europejskich boiskach.

Sadio Mane, który w tym sezonie strzelił już 11 bramek dla Liverpoolu, a w zeszłym doszedł z Senegalem do finału Pucharu Narodów Afryki, pokazuje, że da się zachować normalność i skromność.

Jeden z największych asów kadry przylatuje z Europy na zgrupowanie kadry Senegalu. Wysiada ze zdezelowanego busa, który przywozi drużynę na trening, zauważa jak jeden z pracowników wyładowuje kolejne butelki wody mineralnej, które prawdopodobnie musiałby nosić kilka razy w te i z powrotem – i zwyczajnie postanawia mu pomóc. Nie przechodzi obojętnie jak pozostali piłkarze. Nie jest kimś lepszym, większym. Idealny komentarz: „this guy is not a fake”.

 

W zeszłym roku angielskie media obiegło wideo, na którym Sadio Mane pomaga myć toaletę w meczecie (Mane jest wyznawcą islamu i modli się 5 razy dziennie). Kiedy został nagrany, jego pierwszą prośbą było – nie umieszczać tego w internecie i nie robić niepotrzebnego rozgłosu.

Klasy nie da się kupić – co tylko pokazują komentarze pod tym krótkim filmikiem. Dziesiątki osób, które miały z Mane do czynienia i doceniły jego otwartość, brak gwiazdorzenia. Kibicujemy takim postawom!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem