Prognozowany skład reprezentacji Polaków na mecz z Bośnią. Dużo zmian!

Jerzy Brzęczek na przedmeczowej konferencji prasowej zdradził dwie rzeczy. Po pierwsze - że w bramce przeciwko Bośni i Hercegowinie stanie Łukasz Fabiański. Po drugie - że zmian dokona w każdej boiskowej formacji. Oto nasza prognoza.

Przed zeszłotygodniowym meczem z Holandią, dziennikarzom nie udało się skutecznie przewidzieć zestawienia reprezentaci Polski. Jerzy Brzęczek zaskoczył brakiem Kamila Grosickiego, wystawieniem Kamila Jóźwiaka czy też postawieniem na Krzysztofa Piątka, kosztem Arkadiusza Milika. Wydaje się, i są to sygnały pochodzące z okolic zgrupowania reprezentacji, że dziś te decyzje odkręci. Wyjściowa jedenastka Polaków na wyjazdowy mecz z Bośnią ma wyglądać tak bardzo inaczej niż ta na Holendrów, że… aż zakrawa o sparingowe testowanie wariantów.

Po pierwsze – między słupkami rzeczywiście Wojciech Szczęsny zwolni miejsca Łukaszowi Fabiańskiemu. I tu nie ma zaskoczenia, bo dwaj bramkarze na podobnym poziomie już niejednokrotnie bronili w kadrze naprzemian. W obronie spodziewamy się Sebastiana Walukiewicza dostawionego w parze do Kamila Glika, a także Macieja Rybusa w miejsce krytykowanego po Holandii Bartosza Bereszyńskiego. Brzęczek tym razem uniknie wariantu, w którym piłkarz najlepiej czujący się na prawej stronie obrony, ma zagrać z konieczności na lepiej, nie mając swoich codziennych automatyzmów w grze, co zazwyczaj generuje problemy.

Prognozowany skład Polaków: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Sebastian Walukiewicz, Maciej Rybus – Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Piotr Zieliński – Sebastian Szymański, Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki.

Serwis Sportowe Fakty Wp.pl twierdzi, że w linii pomocy, po bardzo długiej przerwie, obejrzymy Karola Linettego, którego nie widzieliśmy w barwach biało – czerwonych od blisko dwóch lat. Bywał na zgrupowaniach, ale Brzęczek co raz dawał mu znać, że grać to on u niego nie będzie. Dziś może to zrobić kosztem Mateusza Klicha. Spodziewany jest także powrót do składu rutyniarza Kamila Grosickiego. Choć akurat Kamil Jóźwiak w starciu z Holandią dał kilka pozytywnych sygnałów.

Ostatnia spodziewana zmiana to ta w linii ataku. Arkadiusz Milik za Krzysztofa Piątka.

Jerzy Brzęczek po meczu: jestem zadowolony. Kibice i dziennikarze: to brak ambicji!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem