Jak przygotować analizę bukmacherską?

19.04.2018
Mądry gracz nie stawia na chybił trafił, nie kieruje się przeczuciem, ani emocjami. Profesjonalista po to gra u bukmachera, aby wygrać. Co zapewnia wygraną u buka? Trafione typy poprzedzone wnikliwą analizą. "Przemyśl każdą rzecz starannie, a twoje życie zmieni się na lepsze" - to cytat z Alberta Espinosy, który ma zastosowanie także w zakładach bukmacherskich. Każdy przemyślany typ da ci większą szansę powodzenia, co w ogólnym rozrachunku pozwoli osiągać wygrane z obstawianych zakładów.

Najważniejsze rzeczy w danych wstępnych

Szczęście w zakładach trwa krótko, jeśli chcesz osiągać zyski na dłuższą metę musisz umiejętnie analizować mecze – tak, aby obstawiać zakłady, które mają największe szanse powodzenia.

Analiza bukmacherska – czynność mająca na celu dokładne przedstawienie wydarzenia sportowego/meczu. Uzyskanie wszystkich istotnych informacji odnośnie obu drużyn/zawodników, poznanie statystyk, historii spotkań oraz specyfiki najbliższego zdarzenia. Celem analizy bukmacherskiej jest oddanie skutecznego typu.
Jak przygotować analizę bukmacherską?
Poniżej przedstawiamy, co wziąć pod uwagę dokonując analizy bukmacherskiej wydarzenia sportowego:

 • Forma – warto sprawdzić formę obu drużyn na przestrzeni ostatnich tygodni, czyli wyniki jakie osiągały.
 • Tabela – pozycja w tabeli obu ekip (różnice punktowe)
 • Statystyki – jak często jedna i druga drużyna wygrywa, ile goli strzela, jakie wyniki notuje u siebie, a jakie na wyjazdach
 • H2H – bezpośrednie konfrontacje obu zespołów (jakie padały wyniki, kto wygrywał, ile goli strzelano?)
 • Miejsce wydarzenia – kto zagra przed własną publicznością, a kto na wyjeździe
 • Kontuzje – przed postawieniem typu koniecznie należy sprawdzić sytuacje kadrową obu zespołów, czy któryś zawodnik pauzuje z powodu kontuzji itp.
 • Informacje – należy sprawdzić, co w trawie piszczy, czyli co dzieje się w klubach – wypowiedzi trenerów, zawodników, doniesienia prasy
 • Pogoda – warunki atmosferyczne w dyscyplinach rozgrywanych na zewnątrz (piłka nożna, tenis) odgrywają ważną rolę
 • Ranga wydarzenia – im ważniejsze rozgrywki, tym motywacja i stopień zaangażowania obu zespołów jest na wyższym poziomie (np. w meczach towarzyskich dochodzi do częstych niespodzianek)

Każdy sport ma swoją specyfikę, na którą trzeba zwrócić uwagę. W piłce nożnej bardzo ważną rolę odgrywa miejsce rozgrywania meczu (gospodarz – wyjazd). Częściej zwyciężają zespoły, które grają przed własną publicznością. W analizie meczu piłkarskiego należy zwrócić uwagę na to jak drużyna prezentuje się u siebie, a jak na wyjeździe.

W tenisie ziemnym kluczowym aspektem jest rodzaj nawierzchni na jakiej toczony będzie pojedynek. Część graczy preferuje szybkie korty (nawierzchnia trawiasta, hard), z kolei inni zawodnicy wolą grać na wolniejszych nawierzchniach (ceglana mączka).

Aby dokonać skutecznej analizy bukmacherskiej należy znać specyfikę typowanej dyscypliny. Profesjonalni gracze z reguły obstawiają jeden lub dwa sporty. Co najczęściej obstawia się u bukmacherów? W 70% to piłka nożna, pozostałe dyscypliny to tenis ziemny, hokej i koszykówka. Warto tez wybrać odpowiedniego bukmachera – zobacz nasz ranking bukmacherów.

Valuebet, czyli opłacalny zakład

Valuebet to zakład z wartością, czyli typ po zawyżonym kursie. Dla profesjonalnego gracza zakładów, to jeden z najważniejszych terminów. Stosowanie valuebetów w dłuższej perspektywie pozwala osiągać zyski u bukmacherów.

Stawiane przez nas zakłady u bukmachera muszą być przede wszystkim opłacalne. Co to znaczy? To że muszą zostać poprzedzone analizą i mają zawierać value (wartość). Czym jest value? To przewaga nad bukmacherem, który wystawił wyższy kurs na zdarzenie niż powinien. Wynika to z błędnego oszacowania szans, jakiego dokonał bukmacher.

Gracz, który potrafi znajdować valuebety, a do tego umiejętnie analizuje mecze, może liczyć na regularne profity z bukmacherki.

zakłady sportowe

Płatne typy – czy to się opłaca?

Gracze, którzy nie mają czasu analizować meczów lub liczą na szybki zysk – kierują swoją uwagę na płatne typy, które są oferowane na stronach i forach w Internecie. Należy jednak pamiętać, że płatny typ nie jest równoznaczny z poprawnym typem. W takich przypadkach istnieje ryzyko podwójnej straty finansowej, bo płaci się za typ, który później należy postawić u bukmachera bez gwarancji wygranej.

Jeśli chcesz korzystać z płatnych typów musisz wykupić abonament. Z reguły dostęp do takich typów uzyskuje się poprzez forum internetowe, wiadomości e-mail lub sms.

Strony, jak i fora kuszą nowych graczy, by ci wykupili abonament i korzystali z ich typów. Tego typu wyjście, to droga na skróty. Zdecydowanie lepiej zainwestować w swoją edukację, by opanować umiejętność skutecznego analizowania meczów, tak by w przyszłości osiągać profity z gry. Ślepe korzystanie z płatnych typów w niczym nie rozwinie twojej gry oraz strategii.
Decydujesz się na wybór płatnych typów? Jeśli tak, to sprawdź historię typów (ich skuteczność) oraz wiarygodność strony/typera, od którego będziesz otrzymywał typy, tak by nie paść ofiarą oszustwa.

Darmowe strony oferujące analizy bukmacherskie:

W polskim Internecie jest sporo serwisów, które oferują typy i analizy bukmacherskie. Poniżej przedstawiamy najlepsze strony, które dokonują obszernych analiz:

 • www.forum.bukmacherskie.com – największe forum bukmacherskie w Polsce, na którym gracze wymieniają się typami i analizami meczów.
 • www.meczyki.pl – portal, gdzie ukazują się analizy bukmacherskie wydarzeń sportowych.
 • www.tylkopilka.pl – portal z wieloletnią tradycją, gdzie prezentowane są analizy meczów pod kątem konkretnych rynków np. over, handicapy, „pewniaki”.
 • www.xwin.pl – portal, który dokładnie analizuje najciekawsze mecze piłki nożnej.
 • www.typersi.pl – jedna z najstarszych stron w Polsce, która skupia szerokie grono typerów zakładów
 • www.spryciarz.com – na stronie dostępne są analizy bukmacherskie oraz przydatne narzędzia takie jak statystyki i porównanie kursów
 • www.twojtyp.pl – dostęp do codziennych analiz wydarzeń sportowych

Podsumowanie
Profesjonalna analiza bukmacherska złożona jest z kilku czynników – najważniejszym jest znajomość obstawianej dyscypliny. Nie można być ekspertem od wszystkich sportów. Warto zdecydować się na „swoją” dyscyplinę i zgłębiać temat. Dobra analiza wymaga czasu i dostrzegania niuansów, które mogą odgrywać kluczową rolę w kontekście poprawnego typu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem