Probierz jak zawodnik MMA. Wyrzucony na trybuny, a za chwilę z Cracovii?

Cracovia miała walczyć o mistrzostwo Polski, a taka deklaracja nie mogła się nie spodobać. Doceniliśmy Michała Probierza za ruszenie w nowy sezon z otwartą przyłbicą, ale wszystko wskazuje na to, że ambitna szarża zakończy się zniesieniem na tarczy. Sześć kolejek, dwa punkty, mizerna gra i wyrzucenie na trybuny za próbkę umiejętności rodem z MMA - tak wygląda Probierz i jego Cracovia po starcie sezonu. 

Probierza można lubić lub nie, ale jego obecność na pewno dodaje sporo kolorytu w naszej lidze. Raz rzuci fraszką w stronę Bogusława Cupiała, innym razem przyjdzie na konferencję prasową z doniczką, a teraz przed meczem z Piastem Gliwice odpędzał klątwę, jaka miała dotknąć „Pasy”.

Jak na złość, te czary odniosły skutek odwrotny od zamierzonego. Czarnych chmur nad głową trenera Cracovii jest jeszcze więcej.

Na grę krakowskiego klubu w tym sezonie nie da się patrzeć, podobnie jak na rezultaty przez nią osiągane. Zaledwie dwa punkty po sześciu kolejkach, kolejna porażka, tym razem okraszona czerwoną kartką Marcina Budzińskiego, a na dodatek mały skandal z udziałem trenera Cracovii to nie jest start, który wymarzył sobie właściciel klubu, Janusz Filipiak.

Można dyskutować, czy Probierz wyleciał słusznie czy nie, ale jedno jest pewne: stracił głowę, nerwy puściły, co pewnie nie miałoby miejsca, gdyby jego drużyna grała tak, jakby sobie tego wszyscy przy Kałuży życzyli. Uros Korun zachował się nieelegancko, powinien oddać piłkę, ale trener na takim poziomie nie może reagować w ten sposób…

Sędzia Raczkowski wyrzucił go na trybuny. Słusznie? Być może trochę przesadził, a sam Probierz pokazał – jak twierdzi chociażby Jakub Rzeźniczak – „charakter, którego wielu osobom brakuje”. Piłkarz Karabachu dodał, że „czasami na granicy, ale między innymi za to szanuje Tr. Probierza. Wywalenie Probierza na trybuny to błazenada sędziego”.

Błazenada sędziego czy błazenada Probierza? Dla kibiców Cracovii najgorsze jest to, że błazenadą można nazwać początek sezonu w wykonaniu ich drużyny. Popisy rodem z mieszanych sztuk walki nie zdołają przykryć miejsca w tabeli. Probierz został wyrzucony na trybuny – w poniedziałek zostanie również wyrzucony z klubu?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem