Prezes LaLiga: Messi mógł zostać w Barcelonie. To była decyzja Laporty!

Nie milkną echa odejścia Leo Messiego z FC Barcelony. Teraz głos w sprawie zabrał prezes ligi hiszpańskiej - Javier Tebas. Włodarz LaLiga udzielił wywiadu, w którym skomentował całą sytuację.

Przez bardzo długi czas wydawało się, że Leo Messi zostanie w Barcelonie, a podpisanie kontraktu jest jedynie kwestią czasu. Jak wiadomo, tak się jednak nie stało, a Argentyńczyk przeniósł się do Paris Saint-Germain. Mówiło się, że problemem w podpisaniu nowej umowy z jednym z najlepszych piłkarzy w historii były przepisy płacowe ligi. Sprawę skomentował jednak Javier Tebas.

Wiedzieliśmy, że to musi się wydarzyć. Tak jak wtedy, gdy odeszli Cristiano Ronaldo, Pep Guardiola czy Jose Mourinho. Odejście Messiego było jednak bardziej bolesne, bo uważam go za najlepszego zawodnika w historii i nie zasługiwał na to, aby rozstać się w ten sposób nie tylko z Barceloną, ale i LaLigą – mówi Tebas w rozmowie ze „Sportem”.

Zobacz również: Gareth Bale kontuzjowany. Walijczyk nie dokończył sobotniego treningu

Według włodarza LaLiga całej sytucji można było uniknąć. Operacja nie doszła do skutku przez kwestie ekonomiczne, jednak rozwiązaniem miało być porozumienie z CVC, czyli zewnętrznym funduszem inwestycyjnym.

Messi mógł zostać w Barcelonie. Rozmawiałem o tym z Laportą osobiście, także z członkami jego zarządu. Szukaliśmy rozwiązania, gdyż nie powód leżał w kwestiach ekonomicznych. Jeśli Laporta dogadał się z Messim, to tylko dlatego, że miesiąc wcześniej zaakceptował propozycję CVC. Przez miesiąc był za. Mówił wszystkim, że sprawy idą w dobrym kierunku. Nawet dwa razy ze mną rozmawiał, bo Messi zaczął się denerwować. Byli za przyjęciem oferty przez długi czas, a wszystko zmieniło się w 3 dni. Odejście Messiego było jego decyzją – skwitował Tebas.

Jeśli prezes LaLigi mówi prawdę, to winny najprawdopodobniej jest zarząd „Dumy Katalonii”, który zmienił zdanie na temat CVC. Nie wiemy kto ma rację, jednak nic nie zmieni aktualnego stanu rzeczy, w którym Leo Messi jest zawodnikiem Paris Saint-Germain.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem