Premier Wielkiej Brytanii chce zorganizować finał LM w Londynie!

Zamieszanie wokół zbliżającego się finału Ligi Mistrzów. Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, chciałby przeniesienia tego arcyważnego spotkania ze Stambułu do Londynu.

W tym tygodniu poznaliśmy obu finalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. O najważniejsze trofeum klubowe w Europie Manchester City powalczy z londyńską Chelsea. Mecz finałowy ma odbyć się w Turcji, a dokładniej w Stambule. Problemem w organizacji spotkania jest jednak pandemia koronawirusa – Anglia uznała Turcję za kraj wysokiego ryzyka.

Zobacz również: Czy Lewandowski poprosił kolegów o wsparcie ws. rekordu?

Po powrocie ze Stambułu do Wielkiej Brytanii piłkarze, fani i dziennikarze musieliby przejść 10-cio dniową kwarantannę w hotelu wskazanym przez rząd. Mówimy o ponad 8 tysiącach osób, gdyż na stadion będzie mogło wejść po 4 tysiące fanów każdej z drużyn. Angielscy fani uważają, że podróż do Turcji przy aktualnej sytuacji zdrowotnej jest bezsensowna. To zdanie popiera premier Wielkiej Brytanii – Boris Johnson.

Liga Mistrzów to szczyt europejskiej piłki klubowej. Przy dwóch angielskich drużynach walczących w finale, byłoby wielkim wstydem, gdyby nie mogli uczestniczyć w nim kibice. Byłoby wspaniale zorganizować mecz w Londynie – powiedział Johnson.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu. Jeśli UEFA zdecyduje się na przeniesienie spotkania na Wembley, to będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowania dla organizatorów z Turcji.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem