Pożegnanie na galowo. Do składu reprezentacji Polski wróci nie tylko Piszczek!

Reprezentacja Polski meczem ze Słowenią na Stadionie Narodowym w Warszawie kończy eliminacje do mistrzostw Europy i zamyka terminarz gier w 2019 roku. Jerzy Brzęczek zamierza zrobić to na galowo i bez odpuszczania! Do gry wyjdzie niemal najmocniejsza jedenastka piłkarzy.

Już wiadomo, że opowieści o luźnym podejściu do meczów „o nic”, po przypieczętowaniu awansu na Euro, można włożyć głęboko do kieszeni. Reprezentacja Polski zamierza pożegnać się z kibicami zwycięstwem, szlifując automatyzmy w składzie jak najbliższym optymalnego. „Do czerwca nie pozostało tak wiele czasu, jak wydaje się patrząc w kalendarz” – przypomina Robert Lewandowski. Kadrowicze następnym razem spotkają się w marcu, później zostaną już tylko ostatnie czerwcowe szlify – i turniej! Jerzy Brzęczek nie ma czasu, ani chęci na eksperymenty, które mogą nie wypalić.

Z przedmeczowych przecieków wynika, że Polacy zagrają ze Słowenią w niemal najsilniejszym zestawieniu. W składzie pojawi się również żegnający się z kadrą Łukasz Piszczek

Do jedenastki mają wrócić Robert Lewandowski i Kamil Grosicki, którzy spotkanie w Izraelu – co jest w ich przypadku rzadkością – rozpoczęli na ławce. Na boku obrony miejsce Łukaszowi Piszczkowi, choć prawdopodobnie tylko na kilkadziesiąt minut, będzie musiał zrobić Tomasz Kędziora. Ponownie zobaczymy też docenianego przez selekcjonera Sebastiana Szymańskiego.

Polska – Słowenia – kurs w LV BET: 1.71 – 3.80 – 5.50

De facto jedynym zaskoczeniem w wyjściowej jedenastce, jaką prognozuje dziś m.in. Przegląd Sportowy, jest nieobecność Krystiana Bielika. W środku pola, obok Grzegorza Krychowiaka, mamy zobaczyć Jacka Góralskiego, który zaimponował przed miesiącem w spotkaniu z Macedonią Północną. To oznacza równocześnie, że coraz bardziej swoją szansę na grę przegrywa Mateusz Klich, wydający się już tylko czwartym wyborem do środka pola.

Prognozowany skład na Słowenię: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak – Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski.

Lewandowski strzeli gola w meczu ze Słowenią – kurs w LV BET: 1.80

Słowenia bez gola w meczu z Polską – 2.15

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem