Serie A – wznowienie rozgrywek

10.06.2020
Włoski temperament widać nawet w planach powrotu piłkarzy Serie A na boiska. W związku z pandemią koronawirusa ligowe zmagania zostały zawieszone jeszcze w marcu, a dwa miesiące później zaczęto mówić o ich odwieszeniu. Lega Serie A, czyli władze ligi, powrót do meczy widzi w inny sposób niż piłkarskie kluby. Wspólnego zdania nie ma, a rząd

Włoski temperament widać nawet w planach powrotu piłkarzy Serie A na boiska. W związku z pandemią koronawirusa ligowe zmagania zostały zawieszone jeszcze w marcu, a dwa miesiące później zaczęto mówić o ich odwieszeniu. Lega Serie A, czyli władze ligi, powrót do meczy widzi w inny sposób niż piłkarskie kluby. Wspólnego zdania nie ma, a rząd nie chce ryzykować i wstrzymuje się z decyzją o wznowieniu rozgrywek Serie A i niższych lig piłki nożnej. Decyzje w tej mają zapaść dopiero 28 maja. 

Włochy są jednym z krajów, w którym pandemia koronawirusa była i jest dużym problemem. W państwie zostały wprowadzone rygorystyczne zakazy, ale dopiero w sytuacji, gdy zakażeń było bardzo dużo. Władze Włoch zdają sobie sprawę z tego, że jeśli je poluzują i pozwolą na organizację meczy, Włosi tłumnie wrócą na stadiony. COVID-19 nadal zagraża, a więc szukanie odpowiedniego rozwiązania tej sytuacji jest konieczne. 

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Zasady po wznowieniu rozgrywek Serie A

Lega Serie A chciała wprowadzić szczególne środki ostrożności w przypadku zakażenia COVID-19 któregokolwiek z członków zespołu. Zaproponowała, aby w takim przypadku cała drużyna, a więc zarówno piłkarze, jak i trenerzy i najbliżsi współpracownicy, musieli odbyć 15-dniową kwarantannę. Miałoby to na celu zapobiegnięcie rozprzestrzeniania się choroby w środowisku piłkarskim. Włoska federacja piłkarska, czyli FIGC zauważyła, że w takim przypadku doszłoby do sparaliżowania rozgrywek. Ich propozycja obejmowała przebadanie całej drużyny, ale izolację wyłącznie dla osoby chorej na COVID-19. Dzięki temu nie byłoby ryzyka konieczności ponownego zawieszenia ligowych rozgrywek. Oczywiście najbliżsi współpracownicy, piłkarze i trenerzy musieliby dodatkowo zachować określone środki ostrożności. Jednym z nich będzie znacznie częstsze ich testowanie. Rząd chce też, aby drużyny przed wznowieniem ligi przeszły dwutygodniowe obozy w całkowitej izolacji. Na to kluby również nie chcą się zgodzić. 

Gra bez ryzyka izolowania całej drużyny gwarantuje zakończenie sezonu w regulaminowym czasie. W przypadku dwutygodniowego izolowania całej grupy Włosi na pewno przekroczyliby termin wyznaczony przez UEFA na zakończenie rozgrywek i wyłonienie mistrza kraju.  ten mija dokładnie 2 sierpnia i jest obowiązujący dla wszystkich państw, które przeprowadzają sezony ligowe jesień-wiosna. 

Restart, ale wyłącznie treningów 

Włoskie kluby piłkarskie dopiero od tygodnia mogą wznowić treningi grupowe, po tym, jak 4 maja zawodnicy rozpoczęli treningi indywidualne. Oficjalnie poinformował o tym we wtorek minister sportu Vincenzo Spadafora. Nie udało się jednak do tej pory podjąć żadnej innej decyzji na temat tego, kiedy można byłoby wznowić sezon Serie A 2019/2020. Minister Sapadafora zwołał na 28 maja spotkanie, w którym udział wezmą nie tylko rządzący, ale przede wszystkim władze piłkarskich klubów we Włoszech. Wspólnie mają zadecydować o terminie restartu rozgrywek. Najprawdopodobniej nastąpi on 13 czerwca 2020 r. Będzie to wyjątek, bo włoski rząd przedłużył zakaz organizacji imprez masowych do 14 czerwca. Obecna sytuacja we Włoszech pozwala na wznowienie rozgrywek ze znacznie mniej restrykcyjnymi zasadami. 

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Serie A 2019/2020: podsumowanie 

Serie A rozgrywało w tej rundzie mecze wyłącznie do 9 marca. W sumie rozegrano 26. kolejek. Do zakończenia trwającego sezonu włoskiej ekstraklasy pozostało więc jeszcze 12. kolejek, a do tego 4 zaległe spotkania. Obecnym liderem klasyfikacji jest Juventus Turyn, który wygrywa tylko jednym punktem nad Lazio Rzym. Na podium znajduje się również Inter, a za nim uplasowała się Atalanta Bergamo. Zapowiada się więc zacięta walka o najwyższe miejsca w tabeli. 

Znacznie bardziej stabilna sytuacja jest w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A. Zdecydowanym liderem jest Ciro Immobile z Lazio Rzym, który do tej pory strzelił 27 goli podczas ligowych rozgrywek. Na drugim miejscu jest zaś Cristiano Ronaldo, który traci 6 pkt.  miejsce na podium ma obecnie również Romelu Lukaku, który do bramki trafił 17 razy. 

Oprócz ligowych rozgrywek fani włoskiej piłki nożnej będą mogli obejrzeć jeszcze półfinały i finały Pucharu Italii.

Zakłady bukmacherskie na Serie A 

Włoska liga piłki nożnej jest bardzo popularna wśród polskich kibiców. Oferuje nie tylko piękne widowiska sportowe, ale też możliwość kibicowania wielu naszym rodakom. Serie A to też jedna z najczęściej wybieranych ofert przez typerów. W legalnych zakładach bukmacherskich online LV Bet znajdziesz szerokie możliwości obstawiania. W zawsze aktualnej ofercie będziesz mógł typować każdy mecz. Bukmacher uruchamia co najmniej kilkadziesiąt rynków na każde wydarzenie. Możesz mieć pewność, że dostaniesz je od razu po wznowieniu rozrywek Serie A 2019/2020.

Ligi europejskie powrót:

W chwili obecnej swoje rozgrywki wznowiły już: Ekstraklasa, hiszpańska La Liga, 1 Liga polska, 2 Liga polska, Bundesliga. Swój powrót planuje też Premier League.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem