Premier League – powrót rozgrywek

10.06.2020
Kiedy startuje Premier League? – to pytanie wciąż zadają sobie kibice piłki nożnej na całym świecie. Rozgrywki angielskiej ekstraklasy zostały zawieszone w marcu z powodu pandemii koronawirusa i do dziś nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Na razie piłkarze mogą znów rozpocząć treningi, ale wyłącznie w niewielkich grupach. Wszyscy zostali też przebadani na obecność COVID-19 i

Kiedy startuje Premier League? – to pytanie wciąż zadają sobie kibice piłki nożnej na całym świecie. Rozgrywki angielskiej ekstraklasy zostały zawieszone w marcu z powodu pandemii koronawirusa i do dziś nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Na razie piłkarze mogą znów rozpocząć treningi, ale wyłącznie w niewielkich grupach. Wszyscy zostali też przebadani na obecność COVID-19 i to właśnie wyniki badań będą miały znaczący wpływ na wznowienie rozgrywek Premier League 2019/2020. Jedno trzeba przyznać – angielska liga najbardziej w Europie sprzeciwia się na powrót do gry. 

Zakłady bukmacherskie Premier League ruszą wraz z meczami tej najpopularniejszej ligi piłki nożnej. Możesz być pewien, że w LV Bet znajdziesz szeroką ofertę, a w niej swoje ulubione typy Premier League. Atrakcyjne kursy dostaniesz nie tylko za obstawienie zwycięzcy meczu, ale też za wiele innych możliwości typowania. Standardowo jedno spotkanie oferuje kilkadziesiąt, a często nawet ponad 100 różnych rynków. Gdy tylko angielscy piłkarze wyjdą na boiska znów będziesz mógł stawiać na nie swoje szczęśliwe kupony. 

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Premier League – wznowienie rozgrywek 

Wydaje się, że na pytanie kiedy startuje Premier Leauge nikt nie potrafił i nie potrafi odpowiedzieć. Mówi się, że zawieszone ponad 2 miesiące temu rozgrywki miałyby się rozpocząć na nowo już w połowie czerwca. Czy to realny termin? O zagrożeniu, a więc i braku chęci powrotu na boiska, mówią nie tylko politycy i kluby piłkarskie, ale też sami piłkarze. Sytuacja w kraju wciąż nie należy do łatwych. Przeprowadzane wśród sportowców i ich otoczenia testy na koronawirusa wciąż pokazują, że choroba nie ominęła angielskiej piłki nożnej. Badania pokazują dodatnie wyniki. Dla bezpieczeństwa osoby chore są poddawane kwarantannie, ale nikt nie zdradza, o kim mowa. Dopiero od niespełna tygodnia zdrowi (a więc już przebadani) piłkarze mogą brać udział w treningach grupowych w ośrodkach sportowych. Udział w nich może brać jednak maksymalnie pięć osób, a do tego muszą zachować od siebie odpowiednią odległość. Piłka nożna to jednak gra kontaktowa, a więc takie treningi nie zastąpią prawdziwego, profesjonalnego przygotowania. Warto też pamiętać, że im dłuższa przerwa tym forma piłkarzy będzie spadała. Nie sprzyja im też brak możliwości przeprowadzenia sparingów, ale za to znacznie łatwiej o kontuzję. 

Mecze Premier League 

Obecnie nie ma więc mowy o tym, aby ustalić Premier League terminarz nawet na najbliższy miesiąc. Zagrożenie jest i cała branża piłki nożnej na Wyspach to odczuwa. Gdy tylko pojawią się daty pierwszych meczy na pewno Cię o tym poinformujemy! Jeszcze niedawno mówiło się, że pierwsze mecze Premier League będą rozegrane już 12 czerwca. Termin ten wydaje się jednak coraz bardziej nierealny i coraz częściej mówi się, że piłkarze wyjdą na boiska 20 czerwca. Nie jest to jednak potwierdzona data. Już 25 maja powinien być znany terminarz wznowionych rozgrywek, bo to ostateczny termin, w którym europejskie ligi muszą przedstawić swoje plany dla UEFA. Tym bardziej, że specjaliści wskazują, że sytuacja zagrożenia wirusem może nie zmienić się przez kolejne pół roku, nawet przez rok. Władze angielskiej ekstraklasy przerabiały już różne scenariusze powrotu najlepszych piłkarzy na boiska. Zastanawiano się nad możliwością zmiany przepisów obowiązujących podczas gry. wśród propozycji była częstsza możliwość zmiany zawodników, skrócenie regulaminowego czasu gry (połowy miałyby być krótsze, niż 45 minut) czy rozgrywanie meczy na niewielkich, neutralnych stadionach. W tym momencie jednak nie ma żadnej oficjalnej informacji, aby wprowadzono jakiekolwiek zmiany do przyszłych rozgrywek. Bardzo prawdopodobnym wydaje się, że będą one niezmienne. 

Brytyjczycy mają zaś konkretny plan na restart niższej ligi piłki nożnej, czyli Championship. Piłkarze również trenują w 5-osobowych grupach, ale mają jasny cel – wrócić do ligowych rozgrywek już 20 czerwca. Byłaby to pierwsza rozegrana kolejka po wznowieniu rozgrywek. Przez kolejnych pięć weekendów i w cztery dni w środku tygodnia odbyłyby się pozostałe mecze niższej. A to oznacza, że 18 lub 19 lipca odbyłby się finał Championship. Wkrótce po nim miałaby odbyć się faza play off, w której wyłoniony zostały by drużyny awansujące do Premier League.   

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Wyniki Premier League 

Do końca sezonu Premier League 2019/2020 pozostało jeszcze 9 kolejek. Na tym etapie liderem ekstraklasy jest Liverpool. Na swoim koncie zgromadził aż 25 pkt więcej niż drużyna z drugiego miejsca tabeli. Na tej znajduje się broniący mistrzowski tytuł klub Manchester City. Ma on jeden zaległy mecz, jednak jego wynik i tak nie wpłynie na widok końcowej tabeli. Kibice oraz typerzy zakładów bukmacherskich często sięgają po wyniki jeszcze jednej  klasyfikacji, a dokładniej Premier League strzelcy. Tu sytuacja może być bardzo dynamiczna, bo żaden z zawodników nie ma dużej przewagi, a często ilość strzelonych goli waha się o jeden punkt. Król strzelców Premier League na obecnym etapie to Jamie Vardy (Leicester City), który do przerwania rozgrywek 19 razy trafił w światło bramki. Drugie miejsce zajmuje zaś Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) z dorobkiem 17 pkt, zaś trzecie Mahomed Salah Liverpool). Kolejni zawodnicy w tabeli mają po 16, 15  czy 1 goli na koncie. Po wznowieniu rozgrywek może więc wydarzyć się dosłownie wszystko. Dzięki temu możesz liczyć na atrakcyjne kursy bukmacherskie, ale przede wszystkim wielkie emocje na boisku i w zakładach bukmacherskich LV Bet! 

Ligi europejskie powrót:

W chwili obecnej swoje rozgrywki wznowiły już: Ekstraklasa, hiszpańska La Liga, 1 Liga polska, 2 Liga polska, Bundesliga, Serie A.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem