Robert Lewandowski złożył pozew karny! „Brzydzi się takim zachowaniem”

Cezary Kucharski pozwał Roberta Lewandowskiego. Robert Lewandowski, rękami swojego pełnomocnika pozywa Cezarego Kucharskiego. Profesor Tomasz Siemiątkowski sugeruje, że były menedżer szantażował piłkarza, próbując wymusić na nim zapłatę dużych pieniędzy! Pomimo prób i spotkań w cztery oczy, nie doszło do ugody. Lewandowski nie chciał płacić.

Spór pomiędzy Robertem Lewandowskim a jednym z głównych architektów jego międzynarodowej kariery wybuchł przed kilkoma tygodniami za sprawą dwóch publikacji niemieckiej gazety „Der Spiegel”. Znany z tekstów o tematyce śledczej dziennikarz Rafael Buschmann przedstawił mocne zarzuty w stosunku do środowiska Lewandowskiego, jakie pośrednio w jego kierunku sformułował Kucharski. Chodzi o rzekome nieprawidłowości w rozliczeniach spółki RL Management. Cezary Kucharski miał domagać się zapłaty kilkudziesięciu milionów złotych, które piłkarz rzekomo wyciągnął z firmy (obaj mieli w niej udziały), finansując nimi m.in. zakup nieruchomości i prywatne podróże.

Robert Lewandowski zatrudnił prof. Tomasza Siemiątkowskiego, by ten reprezentował go w sporze z Kucharskim. Dziennik Die Welt poinformował w piątek, że dotarł do treści długiego, wyczerpującego listu, jaki czołowy polski prawnik wystosował do redaktora naczelnego magazynu Der Spiegel.

„Według informacji zawartych w piśmie prawnika Lewandowskiego, artykuły nie były oparte na pracy dziennikarskiej, ale miały kryminalne tło. Jeśli zarzuty są słuszne, Der Spiegel będzie musiał odpowiedzieć na wiele pytań” – pisze Die Welt.

Otoczenie Lewandowskiego uważa publikacje Der Spiegel za realizację groźby, którą Kucharski miał rzekomo szantażować piłkarza.


Obaj panowie próbowali się dogadać, jednak z ugody nici. Der Spiegel podaje, że spotkali się dwukrotnie – we wrześniu 2019 roku w Monachium i w styczniu 2020 w Warszawie. Kilkugodzinne spotkanie nie zakończyło jednak sporu. Lewandowski nie chciał płacić Kucharskiemu.

Kapitan reprezentacji Polski miał czuć się szantażowany przez byłego agenta, który oczekiwał pieniędzy za ciszę w temacie. „Brzydzi się zachowaniem Kucharskiego”. Piórem prof. Siemiątkowskiego wytyka Der Spiegel nieprawdziwe zarzuty, jednak – jak ripostuje rzeczniczka gazety – nie dostarcza na to dowodów.

 

Cezary Kucharski ostro o Robercie Lewandowskim. „Mówię to pierwszy raz…”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem