Potężne odprawy Mourinho! Tyle zarobił na zwolnieniu z 5 klubów!

Jose Mourinho nie jest już trenerem Tottenhamu Hotspur. Na tydzień przed finałowym starciem z Manchesterem City w EFL Cup, menedżer Kogutów został zmuszony do oddania sterów w zespole. Na otarcie łez pozostanie mu spora odprawa. Już kolejna, bo od 2007 roku ilekroć trafi pracę, na jego konto w formie rekompensaty wpływają wielkie pieniądze.

Angielskie media wyliczyły, że przez ostatnie półtorej dekady Jose Mourinho otrzymał blisko 90 milionów funtów rekompensaty za przedwczesne rozwiązanie kontraktu. To oczywiście miara wielkości trenera, pracującego w najlepszych klubach za najwyższe stawki. A zasada jest prosta i chroni interesy menedżera. Zwalniają cię? W takim razie muszą również wypłacić kwotę, jaką zobowiązali się w mającej konkretną datę wygaśnięcia umowie. Często kluby negocjują z trenerami ugodę, w ramach której obie strony idą na pewne ustępstwa, otrzymują część należnych pieniędzy.

Jak widać w poniższym wyliczeniu, kwoty jakie wpadały na konto Mourinho mogą robić wrażenie. Nie inaczej będzie w przypadku Tottenhamu, który winny jest Portugalczykowi 15 milionów funtów.

Tottenham dopiero niedawno przestał płacić Mauricio Pochettino, po tym jak ten został nowym szkoleniowcem Paris Saint Germain. W przypadku Mourinho długo spekulowano, że klub wstrzymuje się z decyzją, mając na uwadze ogromne obciążenie, z jakim będzie wiązać się konieczność dalszego płacenia Portugalczykowi, a także zatrudnienie nowego specjalisty. Najwyraźniej jednak miarka się przebrała i w Londynie uznano, że zespół potrzebuje wstrząsu – pomimo wysokiej ceny. Doszło do tego na 6 dni przed finałem EFL Cup, który stanowił dla Mourinho i Tottenhamu jedyną szansę na trofeum.

Oficjalnie: Jose Mourinho zwolniony z Tottenhamu!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem