Porażające porównanie Messiego i Ronaldo. Fani CR7 niech lepiej zamkną oczy…

Cristiano Ronaldo to piłkarz owładnięty obsesją doskonałości, uzależniony od wygrywania i bycia najlepszym. Otwarcie mówi o swojej ambicji zgarnięcia kolejnych dwóch, trzech Złotych Piłek. W jednym aspekcie futbolowego rzemiosła Leo Messi ostatnio absolutnie go jednak zawstydza.

Choć do podobnych rankingów należy podchodzić z odpowiednią rezerwą, włoscy dziennikarze wyliczyli niedawno, że Ronaldo jest statystycznie jednym z najgorszych wykonawców rzutów wolnych w Serie A. Portugalczyk nieustannie podchodzi do wykonania stałych fragmentów i raz za razem pudłuje.

Od kiedy CR7 trafił do Juve, wykonał już ponad 30 prób i nie zdobył z rzutu wolnego ani jednej bramki. Statystycznie dwa na trzy uderzenia trafiały w mur, kilka obronili bramkarze, reszta leciała w maliny.

Maurizio Sarri twierdzi, że nie zamierza dokonywać zmian, jeśli chodzi o stałe fragmenty. Ma dwóch prawonożnych wykonawców rzutów wolnych – Cristiano Ronaldo i Miralema Pjanicia, których rolą jest ustalenie, kto podejdzie do piłki. Ronaldo w ostatnich miesiącach mocno zmarginalizował rolę Pjanicia przy uderzeniach ze stojącej piłki, mimo że Bośniak jest uważany za specjalistę od tego typu zagrań. A sam Portugalczyk nijak tego nie zrekompensował.

Brutalna statystyka mówi, że Leo Messi tylko wczoraj strzelił z rzutów wolnych więcej goli niż Cristiano Ronaldo, mimo ciągłych prób, w ostatnich 694 dniach.

To oczywiście nie do końca sprawiedliwe postawienie sprawy, jednak dla zaciekłych sympatyków Barcelony staje się doskonałą okazją, by udowadniać wyższość geniuszu Argentyńczyka nad Portugalczykiem. Skrupulatni statystycy wyliczają, że Messi ze stojącej piłki w ostatnich sezonach zdobył więcej bramek niż wiele topowych zespołów – choćby Juventus.

As Barcy tylko w sobotni wieczór dwukrotnie pokonał w ten sposób bramkarza Celty Vigo. Bardzo w swoim stylu – nad murem, przy słupku, nie w samo okienko, ale i tak nie dając szans na skuteczną interwencję.

https://twitter.com/AbbanyawYaw/status/1193443026607190018

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem