Polski napastnik żegna się z ligą włoską!

Po czterech sezonach spędzonych na boiskach Serie A oraz Serie B, 26-letni Mariusz Stępiński zmienia klubowe otoczenie. Jak ustalił serwis Meczyki.pl, będzie kontynuował swoją karierę na wypożyczeniu do Arisu Limassol.

Mariusz Stępiński przed niespełna dekadą uchodził za jeden z największych piłkarskich talentów w Polsce. Dość powiedzieć, że w wieku 17 rozegrał cztery spotkania w reprezentacji Waldemara Fornalika. Ruch Chorzów sprzedał go za 2 miliony euro do francuskiego Nantes, a następnie Stępiński za jeszcze większe kwoty trafiał do Chievo Werona (2018 rok, 2,5 mln euro) oraz do rezydującego w tym samym mieście Hellasu (styczeń 2020, 5,5 mln euro). W tym ostatnim ewidentnie nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do drugoligowego Lecce. Na zapleczu Serie A zdobył 9 bramek, co jest jego najlepszym wynikiem, od kiedy jako młody chłopak opuszczał polską Ekstraklasę.

Stępińskim interesowały się liczne kluby ze średniej europejskiej półki. Finalnie, najkonkretniejszy okazuje się Aris Limassol.

Cypryjski klub przejął niedawno rosyjski multimilioner, który podczas obozu treningowego zorganizowanego w Polsce miał nawet okazję spotkać się osobiście ze Stępińskim i namawiać go do dołączenia do jego zespołu.

Jak informują Meczyki.pl, aktualnie trwa finalizowanie transakcji i przygotowywanie dokumentów. Polak, którego kontrakt z Hellasem obowiązuje jeszcze 3 lata, zostanie wypożyczony. Cypryjczycy zapewnili sobie opcję pierwokupu.

Aris w minionym sezonie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jego zawodnikiem i najlepszym strzelcem był świetnie znany polskim kibicom Daniel Sikorski. Zdobył 24 bramki w całych rozgrywkach.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem