Polska wygrywa z odwiecznym rywalem! Co dalej w Pucharze Świata?

Z nimi nigdy nie było łatwo, a niejednokrotnie boje naszej reprezentacji w tych pojedynkach kończyły się thrillerami w końcówkach spotkań. Tym razem, choć nie bez problemów, udało się pewnie zwyciężyć Rosję 3:1 w Pucharze Świata.

To nie była ta sama Rosja, która występowała na mistrzostwach Europy (i odpadła w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem rozgrywek, Słowenią). My natomiast po raz pierwszy mieliśmy postraszyć niezwykle silnym trio: Michał Kubiak – Wilfredo Leon – Bartosz Kurek. I udało się, bo biało-czerwoni dopisali sobie kolejne, już piąte zwycięstwo w Pucharze Świata.

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała pierwszy set, ale ostatecznie wygrała z Rosją 3:1.

Niesamowity był w tym meczu zwłaszcza Leon. To, jak zaliczył trzy udane asy serwisowe pod rząd, musiało robić wrażenie. Podobnie jak z imponującą regularnością zdobywane punkty – w sumie uzbierał ich na swoim koncie aż dziewiętnaście. Wyróżnić można również zagrywki Bieńka, a także Śliwkę (11 punktów), który przechylał zwycięską szalę w często kluczowych akcjach tego spotkania.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Czy było łatwo? Na pewno nie w końcówce pierwszego seta, który ostatecznie biało-czerwoni przegrali „na przewagi” 25:27, chociaż prowadzili już przecież 22:18. Drugi i trzeci set to koncert gry Polaków, zwłaszcza wspomnianych Leona i Śliwki, choć swoje trzy grosze dokładał choćby Kurek. Nieco słabszy w wykonaniu siatkarzy Heynena był ostatni set, w którym Rosja zaczęła łapać kontakt i była blisko remisu, ale ostatecznie musiała obejść się smakiem przegrywając do 22.

To było piąte zwycięstwo Polski w szóstym meczu Pucharu Świata, która zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Pucharu Świata.

W najbliższych dniach na japońskim turnieju biało-czerwoni zmierzą się z Egiptem (czwartek, 5:30 czasu polskiego), zaś następnego dnia rywalizować będą z Australijczykami. Po sześciu seriach gier liderem jest Brazylia, która wygrała komplet spotkań. Na drugim Stany Zjednoczone z jedną porażką po tie-breaku, dlatego też uplasowali się jedną lokatę wyżej od trzecich Polaków, którzy polegli właśnie z Amerykanami (1:3).

Wszystko jeszcze może się zdarzyć na tym turnieju. Zostało jeszcze pięć serii gier, wśród których Stany Zjednoczone zmierzą się z Brazylią (czwartek), więc ktoś z pierwszych dwóch miejsc na pewno straci punkty. Biało-czerwoni przed sobą również mają jeszcze spotkanie z Brazylijczykami – w niedzielę, o 8:00.

Puchar Świata potrwa do 15 października, a nasi reprezentanci zakończą go spotkaniami z Kanadą (poniedziałek) i Iranem (wtorek).

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem