Polska spada w rankingu FIFA! Oto nasze aktualne miejsce i turniejowych rywali

W wyniku marcowej przerwy reprezentacyjnej, kadra biało - czerwonych zaliczy spadek w rankingu FIFA: z lokaty 19 na 21. Przed Polskę przeskakują USA oraz Szwecja. Spójrzmy jak wyglądają również miejsca naszych bezpośrednich rywali w walce o Mundial oraz na Euro.

Podawane miejsca rankingowe mają póki co status nieoficjalnych i wyliczane są przez serwis football-ranking.com. Odzwierciedlają jednak to, co w niedługiej przyszłości zostanie oficjalnie zaprezentowane przez władze piłkarskie. W czołówce rankingu FIFA nie następują większe zmiany. Awans o trzy miejsca zaliczą Włosi (na 7. pozycję), w TOP 10 zameldują się także… Duńczycy. Rankingowym numerem jeden pozostanie Belgia, przed Francją, Brazylią, Anglią i Portugalią.

Pozycja Polski w rankingu FIFA jest najniższą od 2019 roku. Jeśli nabierzemy jednak szerszej perspektywy, wciąż jesteśmy znacznie wyżej niż bywaliśmy w czasach kilku poprzednich selekcjonerów.

Najwyższa pozycja w czasach Franciszka Smudy i Waldemara Fornalika – 54. Dopiero Adam Nawałka w czasie swojej długiej przygody z kadrą wywindował ją wysoko, blisko czołówki. Jerzy Brzęczek załapał się tylko na jedno notowanie rankingu i zajmowaliśmy wówczas w nim 18. miejsce.

Lokaty naszych rywali na Euro

  • Hiszpania – 6. miejsce (bez zmian)
  • Szwecja – 17. miejsce (+3)
  • Słowacja – 36. miejsce (-2)

Jeśli chodzi o zespoły, z którymi zmierzymy się w czerwcu na mistrzostwach Europy, górujemy rankingowe jedynie nad Słowacją i od teraz jesteśmy minimalnie za Szwecją. Dużo korzystniej wygląda to w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze, gdzie jesteśmy drugą reprezentacją w grupie, po Anglikach.

Lokaty naszych rywali w eliminacjach Mundialu

  • Anglia – 4. miejsce (bez zmian)
  • Węgry – 37. miejsce (+3)
  • Albania – 67. miejsce (-1)
  • Andora – 157. miejsce (-6)
  • San Marino – 210. miejsce (bez zmian)

 

Oceny po Anglia – Polska: Krycha, co byśmy bez Ciebie zrobili…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem