Polska Liga Esportowa: PGE Turów wygrało Dywizję Profesjonalną! Kto triumfuje w „ekstraklasie” CS:GO?

30.11.2020
Ostatnie dni dzielą nas od poznania odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań polskiej sceny CS:GO! 6 grudnia, dokładnie w Mikołajki jedna z drużyn otrzyma wyjątkowy prezent, na który ciężko sobie zapracowała (i to niekoniecznie grzecznym zachowaniem) przez minione miesiące! W weekend rozegrane zostaną finały Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Na koniec listopada poznaliśmy za to mistrzów Dywizji Profesjonalnej. O awans do "ekstraklasy" powalczą zawodnicy PGE Turów Zgorzelec Esport.

Kolejny sezon rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej dobiega ku końcowi! Jedne z czołowych rozgrywek w Polsce w CS:GO wzbudzają ogromne emocje. Na dwóch poziomach ligowych rywalizują najlepsze zespoły znad Wisły. Kibice poznali już pierwszego triumfatora, na razie „drugiej ligi”, czyli Dywizji Profesjonalnej. W finale o niemałe pieniądze mierzyli się zawodnicy reprezentujący barwy PGE Turowa Zgorzelec i Pompa Team.

Zobacz także: Tercet mono – oskarish – STOMP poszukuje drużyny!

„Tury” skończyły zmagania z pompą, rozprawiając się z przeciwnikami na zaledwie dwóch mapach. 16:10 wygrywali zarówno na de_nuke jak i de_vertigo. Bohaterem był Karol „Enzo” Lasota, który zgarnął na swoje konto 39 fragów i był zdecydowanie MVP spotkania. Na konto ekipy występującej pod marką koszykarskiego zespołu wpłynęło pięć tysięcy złotych. Pompa Team za zajęcie drugiego miejsca zainkasuje dwa tysiące złotych. Dla obu ekip najważniejszy jest jednak awans do relegacji, w których powalczą o awans do Dywizji Mistrzowskiej.

Ich przeciwnikami będą oczywiście najsłabsze zespoły „ekstraklasy” CS:GO! To ekipy Liquid Biceps i Gamelaxy. Turów Zgorzelec będzie miał okazję udowodnić, jak wiele znaczy zdeklasowanie rywali na niższym poziomie. Wszak, przez cały sezon stracili jedynie dwie mapy.

Zobacz także: Illuminar Gaming z awansem do siódmej edycji Nine to Five

Po siedmiu tygodniach zaciętej walki w końcu w weekend 4-6 grudnia odbędą się finały play-off Dywizji Mistrzowskiej. Zdecydowanie najlepszym zespołem sezonu zasadniczego było Illuminar Gaming, które nie przegrało żadnego z siedmiu spotkań. Tuż za ich plecami z zaledwie jedną porażką uplasowała się Actina PACT. Podium uzupełnia Izako Boars (bilans: 4 zwycięstwa, 3 porażki), które o włos wyprzedziło AVEZ Esport.

W ćwierćfinałach zameldował się także zespół Wisła All in! Games Kraków oraz HONORIS. Jedni i drudzy są zdecydowanymi underdogami i samo wejście do półfinałów będzie wielką sensacją. Transmisje z fazy pucharowej Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej na Polsat Games.

Tabela sezonu zasadniczego Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej:

fot. PLE.gg

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem