Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej apeluje do PZPN i Ekstraklasy SA

W związku z trudną sytuacją rynkową wywołaną epidemią koronawirusa, Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej wystosowała pismo do PZPN i Ekstraklasy SA. Jej działania mają na celu zmniejszenie dla całej branży negatywnych skutków pandemii, wynikających z wprowadzonych ograniczeń i odwołania ogromnej większości imprez masowych.

„Skierowaliśmy do PZPN oraz spółki Ekstraklasa S.A. wniosek w sprawie anulowania na okres pandemii opłat pobieranych przez te podmioty. Liczymy na zrozumienie i przychylność w tym trudnym okresie” – czytamy.

Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa SA za możliwość korzystania z wyników na rozgrywki piłkarskie w Polsce pobierają od operatorów opłatę w wysokości 0,5% od obrotu brutto i nie mniej niż 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jest to opłata naliczana od kwoty przed opodatkowaniem 12-procentowym podatkiem od gier.

Obecnie nie odbywają się zdarzenia, na które spółki bukmacherskie mogłyby wystawiać kursy i przyjmować zakłady. Pomimo tego, przedsiębiorcy ci są w dalszym ciągu zmuszeni do uiszczania opłat na rzecz PZPN i Ekstraklasy S.A. Opłaty te są obecnie obliczane jako procent od przychodów spółek pochodzących z pozostałych zdarzeń sportowych, zakładów wirtualnych, e-sportu oraz innych wydarzeń.

Izba przypomina, że w trudnym czasie rozmaite podmioty, banki czy organy administracji idą na szereg ustępstw klientom i kontrahentom. Wyniki sportowe są wiadomościami powszechnie dostępnymi, podawanymi przez gazety sportowe, media elektroniczne, radio, telewizję itp. Tym samym, można uznać, iż pobieranie takiej opłaty jest sprzeczne z dobrymi obyczajami.

Kliknij, aby przeczytać pismo w całości. 

Izba w swoim piśmie przypomina, że spółki bukmacherskie zarejestrowane w Polsce wspierają krajowy sport, a kluby i zawodnicy są beneficjentami ich działalności. Są również szeroko zaangażowane w działalność charytatywną oraz społeczną.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem