Polscy piłkarze zagrają w CS:GO w szczytnym celu! Wśród nich reprezentanci kraju

Kolejne znane postacie włączają się do walki z koronawirusem! Choć nie robią tego w sposób bezpośredni, to ich wpłaty pomagające zakupić maseczki i wiele innych potrzebnych, a brakujących rzeczy, są bezcenne! Do akcji, po Robercie Lewandowskim, przyłączyli się kolejni piłkarze. Wśród nich także kilku reprezentantów Polski, którzy zagrają showmatch w CS:GO.

Sportowcy także lubią czasem odstresować się przy grach komputerowych. Nie brakuje tych, którzy grają na naprawdę wysokim poziomie. Wystarczy przypomnieć przykład Jerzego Janowicza, który awansował do globala, czyli najwyższej rangi w CS:GO. W najpopularniejszą strzelankę w historii grają także licznie reprezentanci Polski i inni piłkarze. Ci postanowili się zorganizować zbiórkę pieniędzy podczas wyjątkowego showmatchu.

Setki tysięcy oglądały mecze Esport La Liga Santander Challenge, czyli turniej piłkarzy Primera Division w FIFA 20, a kolejne tysiące esportowy mecz Wisła Kraków – Legia Warszawa. Za ich przykładem poszedł Wojciech Pawłowski, który na rodzimym podwórku zorganizował spotkanie w Counter-Strike’a: Global Offensive. Do gry zaprosił dziewięciu innych zawodników – także tych, którzy kibice będą doskonale kojarzyć, czy to z Ekstraklasy, czy reprezentacji Polski.

W meczu, oprócz bramkarza wezmą jeszcze udział: Mateusz Klich, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Dawid Kownacki, Krystian Bielik, Łukasz Zwoliński, Jakub Piotrowski, Paweł Bochniewicz i Mateusz Matras. Cel? Oczywiście zbiórka pieniędzy na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem!

Cześć. Nazywam się Wojtek Pawłowski i jestem bramkarzem Widzewa Łódź. I może jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak Wy wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji. Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter Strike. Który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu. Dlatego zaprosiłem dziewięciu znanych polskich piłkarzy i razem przeprowadzimy pokazową rozgrywkę CS:GO pod nazwą GINIEMY DLA ŻYCIA. W trakcie live’a będziemy licytować koszulki i promować zbiórkę pieniędzy, które następnie przekażemy jednej z organizacji zajmujących się wspieraniem polskiej ochrony zdrowia. W tak trudnych czasach jak obecne, musimy się powstrzymać od krytyki i zrobić wszystko, by ułatwić życie tysiącom lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych i każdego, kto dba o to, byśmy mogli umierać jedynie wirtualnie. Dołącz do nas. Wpłać dowolną kwotę i udostępnij informację o tej zbiórce wraz z hasztagiem #wedie4life. Jak mawiał klasyk: we fly together, we die together – czytamy w opisie zbiórki na portalu Zrzutka.pl.

Plan jest ambitny, bo w grę wchodzi nie tylko pokazowy mecz, ale również licytacje koszulek zawodników! Imprezę pod nazwą „Giniemy dla życia” zaplanowano na piątek, 27 marca na godzinę 20:00. Na razie nie ma więcej informacji w sprawie transmisji i formatu meczu. Jedno jest jednak pewne – będą heady, będzie ciekawie, ale najważniejszy jest oczywiście szczytny cel!

Zbiórkę pieniędzy na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia można wesprzeć pod tym adresem!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem