Polscy koszykarze 3×3 wygrywają z Japonią po dogrywce!

Było bardzo gorąco! Polska reprezentacja w koszykówce 3x3 wygrała mecz z Japonią po dogrywce (20:19). Nerwów nie zabrakło - Japończycy odrobili bowiem sporą stratę i byli o jeden punkt od zwycięstwa.

Jeszcze przed startem igrzysk reprezentacja Polski była jednym z faworytów do zdobycia medalu w koszykówce 3×3. Pierwszy mecz nasi rodacy rozgrywali w nocy z piątku na sobotę, a ich przeciwnikiem była Łotwa. Niestety inauguracja do udanych nie należała – Łotysze ograli Polaków wynikiem 14:21. O godzinie 12:05 rozpoczął się kolejny mecz, a tym razem naprzeciw „biało-czerwonym” stanęli Japończycy.

Początkowo mecz był bardzo zacięty, a ekipa z Japonii nie odstawiała Polaków na krok. W pewnym momencie po dwóch rzutach za 2 punkty reprezentanci Polski wyszli na prowadzenie wynikiem 18:12, jednak coś się zacięło. Brak zbiórek i błędy indywidualne doprowadziły do remisu oraz dogrywki. Przypomnijmy – w koszykówce 3×3 dodatkowy czas kończy się po zdobyciu dwóch „oczek”. Dogrywkę rozpoczęli zawodnicy z kraju kwitnącej wiśni, którzy w bardzo prosty sposób zdobyli pierwszy punkt. Ciężar gry wziął na siebie Przemysław Zamojski, który trafił zza łuku i zakończył spotkanie wynikiem 20:19.

Teraz przed Polakami bardzo trudne zadanie – zagrają bowiem z Serbami, czyli faworytami całych rozgrywek. Mecz odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę.