Polak sprawcą giga zamieszania, ale… Było warto. Trener wybrnął z klasą i zyskał uznanie!

Robert Lewandowski był jedynym Polakiem mającym teoretyczną szansę na uznanie podczas poniedziałkowej gali Best FIFA Football Awards 2019. Nominowany w gronie najlepszych napastników nie załapał się jednak na żadne nagrody. Niespodziewanie, przypadkowo i z tylnego siedzenia na jedno z rozstrzygnięć plebiscytu wpłynął tymczasem inny Polak – Mateusz Klich.

Trener Leeds United – Marcelo Bielsa został uhonorowany nagrodą Fair Play za zamieszanie w trakcie meczu z Aston Villą Birmingham, którego głównym architektem i autorem stał się Mateusz Klich. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w momencie, w którym piłkarze „The Villans” domagali się przerwania gry, gdyż jeden z ich zawodników leżał kontuzjowany. Sytuacja wywołała liczne protesty oraz niespodziewaną reakcję Bielsy.

Menedżer Leeds nakazał swoim piłkarzom oddać gola i wyrównać stan rywalizacji. Obrońca Vincent Janssen, nie zgadzając się z taką interpretacją wydarzeń, próbował tę próbę udaremnić, ale ostatecznie Albert Adomah wjechał z piłką do pustej bramki.

https://twitter.com/FIFAcom/status/1176213196698468354?s=20

Przypomnijmy również zachowanie Klicha, który z instynktem snajperskim wykorzystał fakt, że rywale przystanęli w grze, zanim gwizdkiem zezwolił na to sędzia.

https://twitter.com/UmehWrites/status/1176225844081188864?s=20

Nagroda fair play dla Bielsy wywołała wątpliwości części kibiców, którzy przypominają, że Argentyńczyk kilka miesięcy temu bez żenady przyznał się do przedmeczowego szpiegowania rywali i studiowania ich treningów przy pomocy różnych niecnych sztuczek. Sam Mateusz Klich przyznaje, że Bielsa wydaje się człowiekiem całkowicie oddanym piłce, wręcz owładnięty pewnego rodzaju futbolowym szaleństwem, któremu poświęca całe życie.

Swoje „szpiegowanie” uznał za oznakę profesjonalizmu i dobrze wykonanej pracy – mówił o nim w wielkich szczegółach, demonstrując jak poświęca godziny na rozłożenie na czynniki pierwsze każdego meczu przeciwnej drużyny.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem