Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Polacy poznali rywali na Mistrzostwach Świata 2018!!

We Florencji odbyła się ceremonia losowania przyszłorocznych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Broniący tytułu z 2014 roku Polacy zagrają w grupie z D z współorganizatorami turnieju, Bułgarami, oraz Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko.

Dzień przed losowaniem piłkarskiego Mundialu podzielono na grupy drużyny, biorące udział w siatkarskich Mistrzostwach Świata. Polacy tym baczniej obserwowali ceremonię, jako że sami trzy lata temu organizowali tą imprezę, w której koniec końców stanęli na najwyższym stopniu podium.

We Włoszech i Bułgarii Polacy będą bronili tytułu mistrzów Świata z 2014 roku! / fot. Cyfrasport

Jeszcze przed rozpoczęciem losowania wiadomo było, że o tych samych grup trafią Włochy z Argentyną, Brazylia z Kanadą, USA z Rosją, oraz Biało-czerwoni z Bułgarią. Do tych par dolosowano pozostałe 16 zespołów, a w rolę sierotki wcieliła się utytułowana włoska siatkarka, Francesca Piccinini. W rezultacie, rywalizacja przebiegać będzie w następujących grupach:

A: Włochy, Argentyna, Japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana

B: Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia

C: USA, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun

D: Bułgaria, POLSKA, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko.

Co my uważamy na temat tego zestawienia? Mogło być dużo gorzej. Portoryko i Finlandia to zespoły z dwóch półek niżej niż nasza reprezentacja, Iran z półki niżej, większość reprezentacji Kuby rozjechała się po świecie, żeby grać w kadrach innych państw (jak np. „polski” Wilfredo Leon), lub toczy się wobec nich postępowanie karne w związku ze skandalem obyczajowym, jaki miał miejsce w 2016 roku. Natomiast Bułgaria to współgospodarz i chociaż wiadomo, że w takich przypadkach często pomagają ściany, z drugiej strony nie uchroniło to naszej kadry od klęski na tegorocznym Eurovolley w Polsce, więc nie ma się co martwić na zapas. Jeśli będziemy dobrze przygotowani, powinniśmy sobie poradzić.

Wciąż czekamy na następcę Ferdinando De Giorgi na stanowisku trenera polskiej kadry siatkarzy / fot. Cyfrasport

A co o losowaniu myśli selekcjoner naszej reprezentacji? A no tak, aktualnie takiego nie posiadamy, bo PZPS od kwartału już szuka następcy Ferdinando de Giorgiego. Właśnie tą kwestią aktualnie powinniśmy się zajmować, a gdy w końcu wybierzemy nowego trenera kadry, wówczas będziemy myśleć o obronie mistrzostwa świata. Więc lepiej pospieszmy się – siatkarski Mundial „już” we wrześniu 2018 roku. To mniej czasu, niż się niektórym wydaje…