Polacy poznali rywali na Mistrzostwach Świata 2018!!

We Florencji odbyła się ceremonia losowania przyszłorocznych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Broniący tytułu z 2014 roku Polacy zagrają w grupie z D z współorganizatorami turnieju, Bułgarami, oraz Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko.

Dzień przed losowaniem piłkarskiego Mundialu podzielono na grupy drużyny, biorące udział w siatkarskich Mistrzostwach Świata. Polacy tym baczniej obserwowali ceremonię, jako że sami trzy lata temu organizowali tą imprezę, w której koniec końców stanęli na najwyższym stopniu podium.

We Włoszech i Bułgarii Polacy będą bronili tytułu mistrzów Świata z 2014 roku! / fot. Cyfrasport

Jeszcze przed rozpoczęciem losowania wiadomo było, że o tych samych grup trafią Włochy z Argentyną, Brazylia z Kanadą, USA z Rosją, oraz Biało-czerwoni z Bułgarią. Do tych par dolosowano pozostałe 16 zespołów, a w rolę sierotki wcieliła się utytułowana włoska siatkarka, Francesca Piccinini. W rezultacie, rywalizacja przebiegać będzie w następujących grupach:

A: Włochy, Argentyna, Japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana

B: Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia

C: USA, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun

D: Bułgaria, POLSKA, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko.

Co my uważamy na temat tego zestawienia? Mogło być dużo gorzej. Portoryko i Finlandia to zespoły z dwóch półek niżej niż nasza reprezentacja, Iran z półki niżej, większość reprezentacji Kuby rozjechała się po świecie, żeby grać w kadrach innych państw (jak np. „polski” Wilfredo Leon), lub toczy się wobec nich postępowanie karne w związku ze skandalem obyczajowym, jaki miał miejsce w 2016 roku. Natomiast Bułgaria to współgospodarz i chociaż wiadomo, że w takich przypadkach często pomagają ściany, z drugiej strony nie uchroniło to naszej kadry od klęski na tegorocznym Eurovolley w Polsce, więc nie ma się co martwić na zapas. Jeśli będziemy dobrze przygotowani, powinniśmy sobie poradzić.

Wciąż czekamy na następcę Ferdinando De Giorgi na stanowisku trenera polskiej kadry siatkarzy / fot. Cyfrasport

A co o losowaniu myśli selekcjoner naszej reprezentacji? A no tak, aktualnie takiego nie posiadamy, bo PZPS od kwartału już szuka następcy Ferdinando de Giorgiego. Właśnie tą kwestią aktualnie powinniśmy się zajmować, a gdy w końcu wybierzemy nowego trenera kadry, wówczas będziemy myśleć o obronie mistrzostwa świata. Więc lepiej pospieszmy się – siatkarski Mundial „już” we wrześniu 2018 roku. To mniej czasu, niż się niektórym wydaje…

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem