Pojedynek braci Pawlickich w Grudziądzu

Trzy wygrane z rzędu to za mało. Mistrz Polski liczy na kolejny tryumf. Tym razem „Byki” zjawią się w Grudziądzu, by ścigać się z ekipą tamtejszego ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u. FOGO Unia chce podtrzymać dobrą passę. Gospodarze, podbudowani zwyżką formy, coraz śmielej włączają się do walki o utrzymanie w Ekstralidze.

Piotr Baron konsekwentnie nie dokonuje roszad w składzie. Nie ma ku temu żadnych powodów. Po falstarcie na początku sezonu w spotkaniu przeciwko Moim Bermudom Stali Gorzów na własnym torze, „Byki” wygrały trzy kolejne spotkania. Ostatnio w pokonanym polu pozostawili żużlowców Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, zwyciężając pewnie różnicą aż 18 punktów. Drużyna jest kompletna, a Janusz Kołodziej, zdobywając komplet punktów, wyrasta na tegorocznego lidera lesznian.

Unia Leszno zostanie mistrzem Polski – 2.75

Po przeciwnych stronach barykady po raz kolejny staną urodzeni w Lesznie bracia. Czwarty sezon z rzędu w ekipie z Grudziądza ściga się się Przemysław Pawlicki, podczas gdy jego młodszy brat przywdziewa plastron Unii Leszno. Pojedynki te zapowiadają się równie pasjonująco, co starcia Sajfutdinowa z liderem grudziądzkiej ekipy – Nicki Pedersenem, tym bardziej że trzykrotny mistrz świata nie lubi przegrywać, a już w szczególności na własnym torze. Dał temu wyraz w ostatnim spotkaniu z Motorem Lublin, gdy wjechał w taśmę. Nerwową gestykulację w kierunku sędziego przypłacił żółtą kartką.

Największym wyzwaniem dla Duńczyka wydaje się jednak być rozdzielenie niezwykle silnej pary w tym roku – Sajfutdinow-Kołodziej, która w tym sezonie nie zwykła przegrywać. Po kilku bardzo słabych meczach przełamał się Kenneth Bjerre. Popularny „Kenio” był obok swojego rodaka najskuteczniejszym zawodnikiem GKM-u w spotkaniu przeciwko lubelskim „Koziołkom”, zapisując na swoim koncie 12 „oczek” 5+2 punktów. Przyzwoicie zaprezentował się wówczas także niezwykle waleczny na dystansie Paweł Miesiąc, który w debiucie w barwach ekipy z Grudziądza zdobył 5+2 punktów. „Łełek” dwukrotnie przywiózł za swoimi plecami samego Jarosława Hampela. Wszystko wskazuje zatem na to, że po raz kolejny poza składem znajdzie się Krzysztof Kasprzak. Były wicemistrz świata jest kompletnie bez formy.

Bardzo dobry występ przeciwko zielonogórzanom zaliczył Kacper Pludra. Junior „Byków” zdobył 5+1 punktów. Nie zadowolił się zwycięstwem w wyścigu młodzieżowym. Kilka wyścigów później w pokonanym polu pozostawił także bardziej doświadczonego Maxa Fricke’a. Mimo ataków Australijczyka Pludra nie popełniał błędów i nie dał się wyprzedzić uczestnikowi tegorocznego cyklu Grand Prix. W nagrodę najlepszy tego dnia Janusz Kołodziej oddał mu swój ostatni start w kończącym mecz wyścigu. W piątek zadanie będzie trudniejsze, bo na torze przy ul. Hallera w Grudziądzu coraz lepiej czuje się żużlowiec GKM-u Mateusz Bartkowiak.

Lesznianie liczą na trzecie z rzędu zwycięstwo i są zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania. Cele obu ekip są jednak rozbieżne. „Byki” walczą o piąty złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z rzędu, grudziądzanie jeśli marzą o czymś więcej niż utrzymanie wśród najlepszych drużyn w kraju, muszą zacząć zwyciężać. Mecz rozpocznie się w piątek (21.05) o godz. 20:30.

FOGO Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Kacper Pludra
7. Krzysztof Sadurski

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Norbert Krakowiak
11. Paweł Miesiąc
12. Kenneth Bjerre
13. Nicki Pedersen
14. Denis Zieliński
15. Mateusz Bartkowiak

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem